Покласти край удільному КНЯЗЮВАННЮ РАВЛИКА активно і рішуче настроєні жителі Сокирянщини!!! (ВІДЕО)

До пори глек воду носить… Кипіння і гнів, образи і невдоволення, злість і обурення – чому лише такі емоції викликає Сокирянський мер і його оточення ? Коли за свої «голосування» будуть відповідати так звані депутати міськради, за яких проголосували 5 !), чи 15 осіб ? Ось наші обранці в місті і їх дії…

Коли ж нарешті міська влада Сокирян почує людей? Це питання турбує усіх не один рік. Емоції та зневіра наростають із кожним безглуздим рішенням міськради. Децентралізація на Сокирянщині перетворилася на поле втілення «грандіозних» планів нашого мера та його соратників. Вже три роки вони маніпуляціями та інтригами заганяють наш край та його жителів у глухий кут все більших проблем.

Достукатися до міських чиновників вкотре намагаються жителі району. Вчора, як повідомили на сайті Сокирянської РДА, близько 2-х тисяч людей зібралися на Народне Віче. Прагнуть люди одного – стати єдиною, сильною, спроможною громадою, аби забезпечити щасливе майбутнє для себе та своїх нащадків, шляхом приєднання 14 сільських рад до Сокирянської МТГ.

31 січня, попри прохолодну погоду, у центрі Сокирян було жарко. З самого ранку активні громадяни, небайдужі до провадження реформи децентралізації, почали з’їжджатись до райцентру. Люди різного віку, професій та матеріального стану прийшли, приїхали за одним – висловити свою думку. Імпровізовану сцену організатори заходу облаштували на підвищенні поряд з відділенням ПриватБанку, навпроти вікон Сокирянської міської ради. Поряд проходила реєстрація . До сельчан долучились і сотні жителів райцентру, які теж стурбовані станом справ у їхньому місті.

Розпочала народне зібрання Галина Харабара, член робочої групи із питань децентралізації. Вона наголосила, що ці всі небайдужі люди хочуть ще раз засвідчити голові міської ради Равлику, що навколишні села хочуть стати частиною Сокирянської громади, як це було багато-багато років. Галина Іванівна із прикрістю заявила, що вже декілька років мер Равлик, із покровительства відомого нардепа, нехтує бажанням тисяч громадян.

Одним із аргументів, яким користується мер при відмові селам, є те, що відстань від деяких населених пунктів до Сокирян є більшою, ніж 20 км. Але сільський голова Селища Віталій Новоженя у своєму виступі спростовує це правило і приводить приклад кількох успішних ОТГ на теренах України, відстань між населеними пунктами у яких подекуди сягає і 40 кілометрів. Він наголошує, що це не догма і якщо жителі, до прикладу, села Грубна хочуть їхати 30 км до центру громади, то чому їм хтось забороняє це зробити?

Також пан Новоженя розповів присутнім про те, як створювалася Сокирянська ОТГ. Можливо, це когось і здивує зараз, але спочатку громада Коболчина висловилася проти об’єднання із Сокирянами. Але тогочасний сільський голова Гринюк, послухавши Равлика про майбутні «перспективи та вигоди», разом із депутатами, проти волі громадян, прийняли рішення про об’єднання. Тож, шановні чиновники Сокирянської МТГ, вам не стають поперек  горла ваші ж слова, коли ви кричите про те, що у селах не проводилися громадські слухання? Хіба це Віче не показало вам в черговий раз, чого хочуть люди Сокирянщини?

Не могли стримати слів та своїх емоції і сокирянці. Слово взяли Василь Маковійчук та Людмила Власова. Цих людей болить душа, коли вони дивляться, на що перетворюється їх рідне місто.

Особливо тісно реформа децентралізації переплітається із медичною галуззю. Тому свою думку висловили  і лікарі краю. Про наболіле говорили голова профспілки лікарів району Юлія Беженар та лікар-терапевт Михайло Топорівський.

На Віче прибуло чимало жителів села Кормань. Вони не розуміють, чому хтось вирішив, що їм потрібно об’єднатися із Романківцями чи Вашківцями. Від своєї громади говорила Мельник Лідія Василівна,  знаний педагог та голова сільської ветеранської організації.

На жаль,  найбільше від цієї реформи чомусь страждають позашкільні заклади освіти. Міська влада жорстко пройшлася вже по всіх установах. Розділила, посварила, розірвала тих людей, які багато років пліч-о-пліч працювали на благо всієї нашої громади. Але сліпі амбіції та прагнення контролю стали каталізаторами того, що у нас тепер два центри творчості дітей та юнацтва, дві художні школи… На часі,  напевно, і музична? Адже фінансувати в повних обсягах її не хочуть… Як кажуть, «разделяй и властвуй»… Тож не дивно, що турбується про своїх вихованців директор районної музичної школи Людмила Мафтуляк.

Думку освітян також висловила Вікторія Азімова, вчитель Романковецької гімназії. Вона наголосила, що раніше  педагоги району жили, як одна сім’я, приїздили до райцентру за новими знаннями, враженнями та знайомствами. Лише на районних олімпіадах, змаганнях та конкурсах діти могли відчувати дух справжньої боротьби та достойної конкуренції.

Дивним є той факт, що Сокирянська МТГ хоче приєднати до себе тільки шість сільських рад: Гвіздовецьку, Сербичанську, Волошківську, Михалківську, Вітрянську та Кулішівську. Чому не всі 14? Про це говорив Михайло Братушко, сільський голова Сербичан.

Думку грубнянців на Віче висловила депутат районної ради трьох скликань Марія Олійник.

Катерина Тищенко, колишній редактор районної газети «Дністрові зорі», член НСЖУ, зазначила, що ці всі люди, які зібралися під міською радою, дійсно переживають про майбутнє нашого краю. Катерина Іванівна наголосила, що дуже прикро сьогодні випрошувати право на спільне майбутнє тим, хто багато років жив однією родиною, – єдиною Сокирянщиною.

Волевиявлення народу – резолюцію Народного Віча  зачитав сільський голова Гвіздівців Іван Гангал. Одноголосно, під дружні оплески та вигуки «Слава Україні», жителі Сокирянщини проголосували за майбутнє, за перспективу, за єдину громаду.

Нікого не здивувало те, що міського голови у цей день викликали на термінову нараду. Всі звикли, що пан Равлик ховається від людей у «мушлю» своїх переконань та упереджень. Але як цинічно проігнорували тисячу людей працівники міськради? Жоден депутат, заступник чи керівник відділу не вийшов і не поспілкувався із краянами. Агов, народні обранці Сокирян, ви із людьми? Чи як? Невже і такі дії громади не потурбують вашу СОВІСТЬ?!!..

Так легко отримувати зручні і розкішні зарплати і НІ ЗА ЩО НЕ ВІДПОВІДАТИ… Та й це минеться…