Поліція викрила протиправну діяльність жителя Кельменеччини одразу у 4 злочинах

Правоохоронці задокументували незаконне зберігання зброї, боєприпасів та наркотиків, а також посів і вирощування конопель. Усе заборонене чоловік зберігав та вчиняв у своєму домогосподарстві.

12 квітня під час проведення заходів з протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів, поліцейські Кельменецького відділу поліції в рамках кримінального провадження провели санкціонований обшук. У приватному господарстві 30-річного жителя села Бузовиця правоохоронці виявили багнет-ніж від гвинтівки, металевий ніж з довжиною леза 15 сантиметрів, набої калібру 5,45 міліметрів до нарізної вогнепальної зброї, порох та сухі подрібнені речовини рослинного походження і пристрої для вживання наркотичних засобів.

Також виявлено кущі рослин коноплі, які зловмисник незаконно вирощував у власному господарстві.

Вилучену зброю, боєприпаси, наркотичні речовини та пристрої направлено на експертизу.

За вказаними фактами проводиться досудове розслідування у 4 кримінальних провадженнях, розпочатих за частиною 1 статті 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), частиною 1 статті 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) та частинами 1 і 2 статті 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. За вчинення вказаних злочинів зловмиснику загрожує до семи років позбавлення волі.

Разом з тим, поліція нагадує, що з 1 по 30 квітня 2019 року триває місячник добровільної здачі зброї. Відповідно до частини 3 статті 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України – звільняється від кримінальної відповідальності особа, якщо вона добровільно здала органам влади незаконну зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Зокрема, 12 квітня до Чернівецького відділу поліції звернувся 60-річний місцевий житель, який добровільно здав комбіновану вогнепальну зброю калібру 6,2 міліметра, за що він звільняється від кримінальної відповідальності.

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області