Порівняйте досягнення Дунаєвецької та Сокирянської реформованих громад (відео)
децентралізація

Найбільшим здобутком реформи децентрації, на глибоке наше переконання, є передача повноважень та ресурсів на місця. У багатьох об’єднаних громадах нашої держави вміло скористались наданим шансом і повноваженнями.

Три роки тому Кабінет міністрів затвердив концепцію реформування місцевого самоврядування, а через рік – план формування перспективних громад.

Завдяки фінансовій децентралізації люди на місцях побачили реальну можливість змінити своє життя: значна кількість податків та зборів залишилися на місцевому рівні. А у Сокирянах?

Щоб ними скористатися,  людям необхідно було домовитися між собою, створити спроможні громади, піти на вибори. Наприкінці 2015 року це змогли зробити 159 громад, щоб вже наступного року на власній шкірі спробувати більше залежати від себе, а не від області чи столиці.

Звісно, децентралізація – не чарівна паличка, яка одним махом вирішить всі проблеми громад. Це лише інструмент, яким треба вміти користуватися. Хто навчився першим, – отримав переваги перед сусідами. Ось для прикладу здобутки Дунаєвецької міської об’єднаної громади, до складу якої увійшли 51 населений пункт, порівняйте їх з Сокирянськими, після перегляду цього відео відразу стає зрозуміло, хто гальмує і шельмує Реформу на Сокирянщині: