Представники галузі культури Сокирянщини ділилися успіхами, планами та новими ідеями

Про здобутки та реалізацію планів, майбутні проекти та першочергові завдання говорили днями працівники галузі культури Сокирянщини. У концертній залі музичної школи імені М.Мафтуляка підбивали підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури району у 2018 році. Серед запрошених – голова РДА Петро Бескупський, керуючий справами райради Сергій Горн, начальник відділу з охорони культурної спадщини, національності та релігії управління культури Чернівецької облдержадміністрації Віктор Грига, керівники мистецьких шкіл, бібліотек, будинків культури та представники ЗМІ.

Першою до своїх колег звернулася начальник відділу культури Сокирянської райдержадміністрації Раїса Горн. Вона окреслила результати роботи галузі культури району у минулому році. Наголосила на досягненнях та результатах праці, а також детально проаналізувала діючу мережу закладів культури Сокирянщини.  Особливу увагу у своєму звіті Раїса Антонівна зосередила на фінансуванні галузі у минулому році.

«У 2018 році на фінансування галузі культури району направлено 11 млн. 348 тис. гривень. Із загального фонду – 11 мільйонів 200 тисяч, із спеціального – 148 тисяч гривень», – зауважила Раїса Горн.

Про діяльність централізованої бібліотечної системи говорила Валентина Верега. Вона наголосила, що працівники книгозбірень завжди намагаються іти «в ногу з часом», а заклади – робити ближчими до людей, дивувати цікавими та актуальними заходами, надавати повний комплекс послуг населенню.

Директор Сокирянської районної музичної школи ім. М.Мафтуляка Людмила Мафтуляк розповіла присутнім про роль мистецтва у формуванні естетичного світогляду дітей. Зауважила, що викладачі музичної школи постійно поповнюють фонд напрацювань, що стосуються цієї тематики. Також Людмила Михайлівна наголосила, що головне завдання педагогічного колективу – підтримувати і розвивати усі геніальні здібності учнів.

Валентина Ярова, директор районної художньої школи, прозвітувала про минулорічну роботу мистецького закладу, розповіла про здобутки учнів та викладачів на різноманітних конкурсах районного, обласного, всеукраїнського та міжнародного масштабів. Зауважила, що наразі у школі запровадили так званий «нульовий клас», аби із раннього віку виявляти у малюків таланти та здібності, відтак – направляти творчу енергію у правильне русло.

Детальніше на розвитку аматорського мистецтва на Сокирянщині зупинилася Орися Петришина, т.в.о. директора районного будинку народної творчості та дозвілля. Також вона розповіла про методичний супровід колективів та творчих формувань.

Про підтримку та вкладення у галузь культури говорив голова Сокирянської районної державної адміністрації Петро Бескупський. Він закликав присутніх до співпраці із усіма органами місцевого самоврядування, бо маємо багато прикладів успішної реалізації спільних планів та завдань. А на сьогодні головним пріоритетом районного керівництва є створення необхідних умов та матеріально-технічної бази для розвитку та процвітання галузі культури Сокирянщини.

Від імені управління культури обласної державної адміністрації за працю та натхненні плани учасникам зустрічі подякував начальник відділу з охорони культурної спадщини, національності та релігії Віктор Грига.

Відтак, кращих працівників галузі культури Сокирянського району нагородили грамотами управління культури Чернівецької ОДА, спільними подяками Сокирянської райдержадміністрації та районної ради, а також грамотами відділу культури. На завершення присутні мали можливість насолодитися піснями у виконанні народного аматорського камерного хору «Гроно» Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля. Із гарним настроєм, амбіціями та планами культмасівці розпочали 2019 рік. Попереду – реалізація задумів та ідей, нові проекти та заходи.