Представники Сокирянщини – призери ІІ-го обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»

Завершився ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), проведений Чернівецьким обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, який тривав з 9 по 14 червня. Змагання проходили на території пансіонату «Черемош» міста Вижниця під час проведення тимчасового пересувного туристсько-краєзнавчого наметового табору «Мандрівник Буковини» для учнівської молоді Чернівецької області.

На суперництво  прибули  14 команд-переможців районних етапів, серед них – представники Сокирянщини – учні ОНЗ “Романковецька гімназія ім. К.Ф. Поповича”.

Програма гри  була насиченою і включала конкурси стройової підготовки «Впоряд»; художньо-мистецьке представлення рою «Ватра»; звіт рою «Добре діло»; інтелектуальна гра-вікторина знавців історії українського козацтва «Відун»; конкурс надання першої медичної допомоги «Рятівник»; змагання з військово-прикладної підготовки «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Розбирання і складання АК-74», «Спорядження магазину АК-74», «Метання гранати», «Саперна підготовка»; конкурс з фізичної підготовки «Підтягування на перекладині», «Перетягування линви», «Перетягування возу».

Завершальним етапом змагань була командна інтелектуально-екстремальна гра «Пластун», що дуже зацікавила учасників. На маршруті довжиною понад 6 км  було необхідно віднайти контрольні пункти із завданнями з топографічної підготовки, за допомогою жердин подолати заболочену місцевість, на швидкість розпалити вогнище, влучно вибити всі мішені з пневматичної гвинтівки, врятувати свого товариша в екстремальних умовах та проповзти по-пластунські через довгий низький коридор.

У загальному заліку команда Сокирянського району здобула бронзу змагань, за що була нагороджена кубком та грамотою Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації.

Справжній козацький дух та захоплююче видовище продемонстрували наші талановиті школярі. Учасники гри отримали потужний гарт і багато позитивних емоцій від участі у патріотичних змаганнях. За цей час діти знайшли не тільки нових друзів, а й здобули безцінний досвід й яскраві спогади на все життя.