Президент України Петро Порошенко запустив два гідроагрегати на Дністровській ГАЕС

Петро Порошенко, перебуваючи з офіційним візитом у Чернівецькій області, відвідав Дністровську ГАЕС. За його участі запустили два гідроагрегати, які зможуть стабілізувати ситуацію у вітчизняній енергосистемі.

– Для українського споживача енергія має бути дешевша. А коли вона залежить від вугілля та  газу, це важко зробити. Ми запустили два гідроагрегати. Це дозволить економити  у рік 1 млрд кубометрів газу. Тобто ми стаємо енергонезалежними, – зазначив Президент України Петро Порошенко. – Це також і питання енергобезпеки. Щомісяця ми економитимемо до 300 тис тонн вугілля. Гадаю, третій енергоблок ми завершимо до 25 річниці Незалежності України.

Президент подякував колективу ГАЕС за те, що ці люди повертають надію на перемогу, посилюють конкурентоздатність економіки, здешевлюють електроенергію.

– Щойно ми провели синхронний запуск першого та другого гідроагрегатів. ГАЕС – маневруюча станція для вирівнювання пікових навантажень. Це важливий сегмент у  енергосистемі. Ці два агрегати разом мають потужність 648 мВт у генераторному режимі, – наголосив генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота.

Дністровська ГАЕС за лічені хвилини може акумулювати надлишок електроенергії, або виробити необхідну кількість у періоди пікового навантаження. І зрештою, енергія, яка виробляється на ГАЕС у п’ять разів дешевша, за ту, яку виробляють ТЕЦ на вугіллі.

– Ми хірурги енергосистеми. Ми миттєво включаємось у систему і за 5 хв можемо вийти на повну потужність у 648 мВт. Ми підтримуємо енегосектор всієї України. А коли застимо третій агрегат – це дасть змогу мати вільні енергетичні потужності, котрі збалансують енергосистему навіть всієї Європи, – зазначив керівник дирекції з будівництва Дністровської ГАЕС Володимир Куліш.

На завершення зустрічі з колективом Петро Порошенко вручив п’ятьом родинам ключі від нових квартир.

 

Повідомляє сайт Чернівецької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

49 + = 53