Про доленосні сторінки історії України пам’ятають учні Василівської школи

З 20 листопада по 22 листопада 2019 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Василівка проходили заходи присвячені Дню Гідності та Свободи і Дню пам’яті жертв голодомору 32-33 років.

З метою вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Василівка пройшли заходи, які висвітлюють доленосні сторінки в історії України початку XXI століття.
У школі протягом 20-21 листопада класними керівниками проведено урок Пам’яті “Революція Гідності, охрещена кров’ю” для учнів 5-6 класів, інформаційні експрес-хвилинки “Герої нашого часу” (1-4 класи), “Народ мій завжди є, народ мій завжди буде” для учнів 7 класу, для учнів 8 класу проведено виховну годину «Україна – територія гідності та свободи», година спілкування з елементами тренінгу «Вчимося жити за законами Гідності й Свободи» для учнів 9-11 класів, практичний урок з використанням технології критичного мислення “Феномен “революція” в українському державотворенні ХХ – початку ХХІ ст.” для учнів 10 класу. Всі педагоги та учні долучилися до акції «Свіча пам’яті».

Шкільний бібліотекар Ткачук Л.І. підготувала тематичний огляд інформаційних матеріалів у бібліотеці «За Україну молюся!» для учнів школи.
22 листопада – Мошак Людмила Миколаївна провела захід ” Боротись-значить жити!”, присвячений героїзму нашого народу, в тому числі, і подіям майдану, на якому виступила поетеса Гончар Інна Михайлівна. Своїми віршами вона розчулила всіх присутніх в залі.

“Прости нас, пам’яте, прости!”: 22 листопада 2019 року у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Василівка пройшли жалобні заходи присвячені 87-й річниці пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.

“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

На виконання указу Президента України № 430/2013 «Про заходи у зв’язку з 87-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні» та з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління нашої школи відбувся цикл заходів з цієї нагоди.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались, коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в закладі було проведено виставку стіннівок та тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці “Забуттю не підлягає”. 22.11.2019 року у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Василівка проведено імпреза-реквієм вшанування пам’яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках “Запалюємо пам’яті свічу”.

Здобувачі освіти школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались, та підготували виступи з даної тематики. Звертаючись до учнів школи, педагог-організатор Злощинська Ніна Петрівна закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 23.11.2019 року о 16.00 годині.

 

Педагог-організатор

Злощинська Н.П.