Про небезпеку застарілих боєприпасів знову попереджують рятувальники Сокирянщини
1

У зв’язку з тим, що останнім часом на території області почастішали випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, працівники Сокирянського РС застерігають жителів району бути обачними!

Такі знахідки громадяни виявляють на полях, у лісосмугах, приватних земельних ділянках та будівельних майданчиках. Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси і досі несуть загрозу людям, адже з часом не втрачають своєї смертельної сили і стають ще більш небезпечними під впливом атмосферних явищ. Чіпати небезпечні предмети ні в якому разі не слід. Їх знешкодженням мають займатися фахівці групи піротехнічних робіт Держслужби з надзвичайних ситуацій, адже безпечних вибухонебезпечних предметів не буває.

Рятувальники застерігають! У разі виявлення вибухонебезпечних, або схожих за ознаками  на них предметів,  необхідно негайно повідомити оперативно-рятувальну службу «101», або співробітників Національної поліції.  Крім того, слід припинити будь-які роботи, встановити попереджувальні знаки або огородження. Категорично забороняється витягувати їх самостійно з землі, брати небезпечні знахідки в руки, переносити або перекочувати, завдавати по них ударів та піддавати впливу вогню.

Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів обов’язково поясніть  дітям, щоб дитяча допитливість не призвела до загрози їх життю!