Про правила пожежної безпеки знову нагадують рятувальники

Сьогодні рятувальники Сокирянського району організували та провели профілактичний рейд для мешканців квартир однієї із багатоповерхівок м. Сокиряни щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті, безпечної експлуатації опалювального обладнання та електричних приладів у зимовий період.

Система електромережі більшості житлових будинків не передбачена щодо збільшення громадянами використання електричних приладів, робота яких погано впливає на стару електропроводку, адже основна частка із них збудована в другій половині минулого століття. Усі ці фактори впливають на перевантаження електромережі, що в свою чергу призводить не лише до короткого замкнення, а й до пожежі.

Рятувальники поспілкувались із громадянами та нагадали їм про необхідність дотримання правил пожежної безпеки у побуті. Проводячи профілактичну роботу, громадян попередили, що небезпечно залишати маленьких дітлахів вдома або в кімнаті без нагляду, адже малеча може не усвідомлювати небезпеку від забав із сірниками, свічками або запальничками.

Додатково рятувальники наголосили на забороні використання піротехнічних засобів, бо саме під час зимових свят значно зростають продажі піротехніки. Найпопулярніші – феєрверки, римські свічки, метелики, ракети, фонтани та бенгальські вогні. Рятувальники радять: потрібно уважно ставитися до ігор з петардами, бо можна постраждати. Тому купувати “вибухівку” потрібно лише в спеціалізованих магазинах. Також категорично заборонено піднімати і збирати залишки петард.

Під час бесіди кожному мешканцю були надані тематичні листівки, які містять правила безпечного поводження та корисні поради, виконання яких допоможе уникнути лиха.

Начальник Сокирянського РС УДСНС   

України у Чернівецькій області,

підполковник служби ЦЗ

Сергій СЕЛЕЗНЬОВ