Приємні миті єднання із українським народом пережили учні та педагоги Сокирянської школи № 1

9 листопада 2017 року, у День української писемності та мови, учні та вчителі Сокирянської загальноосвітньої школи № 1 долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Ця акція була започаткована у 2000 році і ось, уже 17 років, в цей день кожен охочий може перевірити свої знання орфографії, пунктуації та інших правил української мови та продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.

Традиційно акцію організовує «Українське радіо». Цьогоріч текст читав автор підручників і посібників із української мови – Олександр Авраменко. Диктант мав назву «Наші пісні». Ми дізналися про поширення української пісні в усьому світі. Девіз  цьогорічного іспиту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Усіх учасників переповнювали різні емоції, але кожен з них намагався бути уважним, щоб якнайкраще написати диктант і перевірити свою грамотність.

Приємно, що популярність радіодиктанту серед старшокласників  щороку зростає. Найголовніше в ньому –  це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою, чи отриманим подарунком. Важлива –  солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

Артем Іконєн,

учень 10 класу Сокирянської школи № 1