Публічний дебют Б Л А З Н Я: у Сокирянській ОТГ нарешті прозвітував мер (ВІДЕО)
IMG_1319

«Наблатикавшись виступати» на всіх  «тва» області і презентувати себе як найуспішнішого «керовника» ОТГ, артиста хору і слабенького актора «ЗМІН і ДОСЯГНЕНЬ», міський голова набрався хоробрості вийти на районну сцену і побачити виборців, жителів ОТГ, що просили про зустріч із 2015 року… Як завжди, без спецефектів не обійшлось: трюкач організував програму самовихваляння на свій равлицький старий лад…

Вперше за останні кілька років мер Сокирян зійшов зі свого «олімпу» і ощасливив своїх виборців публічною зустріччю та звітом про роботу.  Проте, як і очікувалось, відомий махінатор Равлик, провів цю зустріч у притаманному йому стилі та впродовж якої вперто спростовував, що змусили його вийти на сцену саме активісти. Та його судження не сприймались  уже з перших фраз, що звучали, як фарс… Втім, про все по-порядку.

Час і дата проведення. Всім відомо у Сокирянах, що коли йде мова про зустріч з громадою,  міський голова у робочі дні дуже зайнятий нарадами і відрядженнями, а у вихідні, він, як правило, їде лікуватись. То ж, напевно, вибравши чи не єдиний вільний день у році, Равлик запланував відчитатись перед виборцями у робочий день, у п’ятницю. Напевно, розуміючи, що підконтрольних йому бюджетників у суботу чи неділю він нізащо не заставить залишити сімейні справи. «Захопили» приміщення районного будинку народної творчості та дозвілля равликові посіпаки на чолі з «чорним заступником», ще близько 13 години. Відтак, неугодні сокирянці, які, відчувши, щось неладне, і вирішили раніше прийти на місце зустрічі, змушені були чергувати перед зачиненими дверима. Проте на вимогу правоохоронців працівники міської ради згодом впустили людей в залу, однак передні ряди вже були заброньовані для «свити». Таким чином, Равлик, ще до початку зустрічі, поділив сокирянців на своїх і чужих, потрібних і непотрібних.

За годину до початку звіту задні ряди зали були вщент заповнені, люди стояли навіть в проходах, проте чиновники з міської ради, розклавши руки в боки, вперто не пускали «чужих» до вільних місць перед сценою, а «своїх» подалі від людського гніву заводили через задній вхід. Шкільним автобусом привезли вчителів і вихователів садочка із Коболчина.

Гості. Завбачливо Равлик запросив на своє дійство першого ворога Сокирянщини, заступника губернатора Буковини Василя Гостюка. В першому ряді розмістили представників Офісу реформ, ще кількох, симпатизуючих Равлику депутатів райради, проте не знайшлось місця в залі ні керівникам органів влади Сокирянщини, ні очільникам підприємств, установ, організацій міста, тим, хто дбає за наповнення місцевої скарбниці.

Звіт. Впродовж години, повернувшись потилицею до присутніх у залі, мер Равлик читав з екрану текст звіту, інколи повертаючись до людей. Під час  монологу міського голови складалось таке враження, що він сам звітує перед собою, а присутні в залі – це так… масовка.  У своєму виступі Равлик майстерно обійшов проблемні питання, засипав всіх щедрими обіцянками та передбачив швидке розквітання Сокирян.  Просто, як  Бендер про Нью- Васюки!!!! Натомість змін, за його словами, не бачать тільки сліпі, які вже через кілька годин, вийшовши з зали  повернулись з розквітаючого міста слів Равлика  до жахливої реальності.

Не обійшлось і без казусу – під час спічу мера зникло живлення мікрофонів, тож Равлик, відразу знайшов винних, звинувативши районну владу у намаганні зірвати його звіт.

За час базікання мера із зали надійшла величезна купа папірців з запитаннями, які яскраво свідчили про гору невирішених проблем у місті. Сокирянців турбував стан доріг, неконтрольоване оприскування садів, санітарний стан міста, якість питної води, майбутня доля сміттєзвалища, «дерибан» комунальної техніки та землі, освітлення вулиць, ремонт покрівель кількох будинків, дороговартісне будівницво кладовища у Коболчині та доля сокирянського, завищені закупівельні ціни на продукти харчування для закладів освіти і багато іншого. Та, тим часом, немов рятувальний круг, підкидали його вірні поплічники запитання, що мали на меті ще більше освітити вигаданий німб над головою начальника.  Відтак, Равлик щиросердно зі сцени обіцяв вирішити усі проблеми, відремонтувати всі автошляхи, забезпечити бюджетників зарплатою, збудувати нові об’єкти дозвілля та відпочинку. Солодше меду були його слова… Жаль тільки, що всі справи – брудні, брехливі та фарсові… Адже, як назвати  швидкоплинний початок ремонтних робіт на майданчику першої школи. Зранку в день звіту спортмайданчик обмотали яскравими стрічками і в години звіту трактор почав ламати спортивні споруди – у п’ятницю, коли попереду були 4 ! вихідних… Все говорило: подивіться ! Ось робота мера !!! Нищити…, ламати і обіцяти…

Окремо варто виділити питання продовження реформи децентралізації, в тому числі і в Сокирянах. Показово зневажливою була поведінка мера, який не забажав навіть почути запитання заступника голови  районної групи з реформування Галини Харабари, відправивши останню на звіт сільського голови Кулішівки. У Равлика є одна правильна, або ж як він сам зазначив, законна програма об’єднання. І тільки вона має право на життя, а думка жителів міста для нього другорядна. Дуже дивно звучала з уст мера Равлика, людини за діяння якої  і його поплічників наразі правоохоронними органами розслідується до десятка кримінальних справ фраза, «що треба жити по закону, а не по поняттях».

Втеча. Запитання продовжували лунати з залу, сокирянці по черзі брали в руки мікрофон та, не соромлячись,  піднімали наболілі проблеми, відтак атмосфера в залі закипала. Відчувши, що втрачає важелі впливу, мер Равлик швиденько, як шкідливий кіт,  покинув залу, тож мешканці міста не мали змоги оцінити звіт посадовця, а те, що незадовільною його роботу вважають більшість сокирянці,  –  очевидно.

Висновки. Звіт міського голови Сокирян відбувся, принаймні, так вважає мер і його посіпаки, які кілька днів святкували перемогу. Перемогу над ким? Над простим, збіднілим, багатостраждальним народом Сокирян, у якого вкрали землю, якого щодня винищують і вбивають хімікатами? Звіт мера не поставив жодної крапки, натомість залишив багато запитань. Чи довго будуть гріти Равликові обіцянки? Чи виконає він хоча б щось із того, що озвучив? І чи залишиться він на посаді до наступного звіту?

Вчергове, на цей раз публічно сокирянський Равлик знехтував думкою міських жителів, нікого не слухав і озвучив заготовки про своє князювання, навіть не  дотримуючись вимоги закону про те, що звітуючому збори мають виставити оцінку за проведену роботу. Що, Василю, не знав, чи забув, що процедурою зборів передбачене голосування за прийняття звіту і за визнання роботи міського голови та очолюваного ним виконавчого комітету задовільною чи незадовільною. Натомість так цинічно і лицемірно, як і кожен раз дав пораду всім «вчити матчасть»… Ясно,  тобі оцінку і твоїм діянням теж дадуть там, наверху.., враховуючи і   ТВОЮ  «матчасть».