Районна державна адміністрація обурена аморальним вчинком, який мав місце на території меморіального комплексу 08.05.2018 року
Sokiran_rayon_gerb

Сокирянська районна державна адміністрація обурена аморальним вчинком, який мав місце на території меморіального комплексу 08.05.2018 року та стурбована інформаційним резонансом, що створив навколо ситуації Сокирянський міський голова Равлик В.С.

Розглянувши оприлюднений у місцевих інтернет – виданнях відкритий лист від 08.05.2018р № 03/10-1026 голові Чернівецької обласної державної адміністрації Фищуку О.Г. щодо начебто вчинення неправомірних дій працівниками відділу культури Сокирянської райдержадміністрації та районного будинку народної творчості та дозвілля  повідомляємо про наступне.

 На виконання Указу Президента України від 26.03.2018 № 85/2018 «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», з метою гідного вшанування подвигу українського народу, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, посилення турботи про ветеранів війни спільним розпорядженням Сокирянської районної ради та Сокирянської райдержадміністрації від 20.04.2018 р № 117-р/50-р утворено Організаційний комітет та затверджено План заходів. Планом передбачено проведення низки заходів 8 – 9 травня, в тому числі і на території меморіального комплексу.

Згідно Плану, 8 травня о 10.00 год. біля пам’ятника загиблим воїнам – односельцям відбувся мітинг та церемонія покладання квітів за участю учасників Другої світової війни, керівників районної влади, учнівської молоді присвячений Дню пам’яті та примирення, а також автопробіг «Дорогами вогняних літ».

Поклавши квіти, голова райдержадміністрації П. Бескупський спільно з головою районної ради Василем Козаком, головою районної ветеранської організації Ніною Бурдинюк відбули для відвідування та привітання  ветеранів Великої Вітчизняної війни в населені пукти району.

Годиною пізніше на території меморіального комплексу Сокирянською міської радою був проведений захід, завідома не погоджений з відділом культури Сокирянської райдержадміністрації, який є балансоутримувачем пам’ятника загиблим воїнам – односельцям та Братської могили. Більше того, проведений захід із залученням великої кількості дітей задля їх безпеки не був узгоджений із Сокирянським відділенням поліції Кельменецького відділу поліції ГУ Національної поліції в Чернівецькій області та з медичним закладом.  Отож, під час ходи, вулиця з інтенсивним рухом транспорту не була перекрита працівниками відділення поліції, що наражало дітей на небезпеку. Більше того, під час  заходу 3 дітям стало зле та через відсутність медичного супроводу першу допомогу були змушені надавати присутні дорослі.

Після проведення заходу Сокирянською міською радою, за існуючою усною домовленість між відділом культури райдержадміністрації та працівниками КП «Сокиряни – благоустрій», комунальниками  здійснювалося прибирання території. Паралельно для належного проведення запланованих на 9 травня заходів працівниками відділу культури райдержадміністрації та районного будинку народної творчості та дозвілля проводилася підготовка площі: роботи на клумбах, миття фундаменту пам’ятника, скошення зайвої трави. За письмовим поясненням начальника відділу культури райдержадміністрації та працівників районного будинку народної творчості та дозвілля ними ніяких заходів щодо прибирання квітів і вінків не здійснювалися.

В ході зазначених робіт стався прикрий інцидент, зініційований посадовими особами Сокирянської міської ради, який набув суспільного резонансу. Під час інциденту, як видно на відео,  яке  розміщено в мережі Інтернет В. Равликом за посиланням: htths://youtu.be/m6PIuQvXM0gпосадовці міської ради, зігравши на вразливості героїв АТО та залучивши їх до скандалу, некоректно з’ясовують стосунки з працівниками відділу культури із застосуванням навіть нецензурної лайки та фізичної сили (виривають мобільний телефон, штурхають жінок тощо.). По факту виїжджали представники Сокирянського відділенням поліції Кельменецького відділу поліції ГУ Національної поліції в Чернівецькій області.

Для з’ясування обставин випадку, 08.05.2018року відбулася оперативна нарада при голові райдержадміністрації за участю дотичних служб. За результатами наради направлено звернення до Сокирянського відділенням поліції  та дано доручення створити робочу групу з питань перевірки даного факту. Розпорядженням районної державної адміністрації  від 08.05.2018 р № 185 – р «Про утворення робочої групи з питань перевірки інформації, викладеної у відкритому листі від 08.05.2018 №03/10-1026» затверджено склад робочої групи, до якої увійшли представники  районної ветеранської організації та ГО учасників АТО «Братське плече», районних ЗМІ.

Робоча група працюватиме до повного з’ясування обставин інциденту та надання правової оцінки подіям.

Окрім того, паралельно для детального вивчення справи було надіслано лист Сокирянському міському голові  В. Равлику щодо надання робочій групі відео та фото доказів, із задокументованими фактами порушень з боку посадовців відділу культури  райдержадміністрації. Адже на оприлюдненому відео прямих доказів вчинення неправомірних дій працівниками відділу культури райдержадміністрації немає.

По згаданому факту вже ведеться розслідування Сокирянським відділенням поліції Кельменецького відділу поліції ГУ Національної поліції в Чернівецькій області.

Районна державна адміністрація, всі жителі району стурбовані аморальним вчинком на території меморіального комплексу в особливий для України день, День пам’яті та примирення. Відповідними службами будуть вжиті всі заходи згідно чинного законодавства для з’ясування обставин випадку та притягнення до відповідальності винних осіб.

Джерело: офіційний сайт Сокирянської РДА