Позашляховик для міської ради: Равлик вирішив попіаритись на бюджетних коштах?

Застав дурня фейки розвіювати – він собі лоба поб’є, саме так можна наразі перефразувати відому поговірку, прочитавши нісенітницю на офіційному сайті Сокирянської міської ради під назвою «Автомобіль для міської ради?». Очевидно,  керівництво Сокирянської міської ради доручило одному із не дуже здібних працівників швидкоруч спростувати інформацію про тендерні процедури з придбання «Renault Duster», однак інструкції видати забули. Ось і невідомого автора понесло…. Він розповідав про кроссовери,розпорядження ОДА, медичну субвенцію, Козака і компанію, «горе журналістів» та недобудований Палац культури, лише забув заперечити проведення тендеру з придбання автомобіля. Причому,  словесний «вінігрет» вийшов ще той. Всі бажаючі цю творчість можуть оцінити самостійно за посиланням:

Я хотів зупинитись коротенько на кількох тезах невідомого працівника міської ради,  який «звояв» цю статтю:

– Інформація щодо придбання Сокирянською міською радою є повністю достовірною, всі бажаючі можуть перевірити оголошення про початок тендерних процедур з придбання «Renault Duster», яке розміщене 18 вересня 2019 року на платформі публічних тендерних закупівель «Prozorro». На веб-сайті «Північно-Бессарабський інформаційний портал» розміщено скріншот цієї сторінки.

– Автор з міськради, напевне, через свою необізнаність, чи то свідомо намагається довести, що «Renault Duster» не є позашляховиком. Тому мушу навести визначення терміну «автомобіль – позашляховик», розміщений у «Вільній енциклопедії ВІКІПЕДІЯ». Відтак, позашляховик – це повнопривідний (4×4) легковий чи легкий комерційний автомобіль підвищеної прохідності для експлуатації на шляхах всіх рівнів, а також на бездоріжжі, пізніше позашляховики еволюціонували в такий підклас SUV, як «кроссовери». Тобто, «кроссовери» –  це один з видів позашляховика. Враховуючи той факт, що в  специфікації на придбання авто Сокирянською міською радою вказано, що автомобіль має бути повнопривідним – незрозуміло, що тут намагався виправдати автор.

– Сокирянська міська рада після реформування з 2015 року перейшла на прямі міжбюджетні розрахунки, відтак безпосередню в обхід району отримує субвенції та дотації з держбюджету, в тому числі, і медичну. Враховуючи той факт, що Василю Равлику так і не вдалося роздробити медичну галузь Сокирянщини і створити власний Центр первинної медико-санітарної допомоги,  кошти медичної субвенції з держбюджету в повному обсязі ОТГ передає районному кошторису, адже у спільній власності територіальних громад міста і сіл району на сьогодні перебувають всі медичні установи Сокирянщини.

Дійсно, розпорядженням Чернівецької ОДА було сформовано перелік розподілу додаткових цільових коштів для районів та ОТГ на придбання обладнання, в тому числі і службового автотранспорту для амбулаторій сіл Селище і Коболчин. Відтак Сокирянська ОТГ мала б перерахувати ці кошти, як і інші, для організації тендерних процедур Центру первинної медико-санітарної допомоги, так як зробила це Сокирянська  районна державна адміністрація з коштами на службовий автомобіль для амбулаторії с.Селище.

Втім, всі вже звикли, що у Сокирянській ОТГ  вчиняють за своїми правилами. І чи то з метою подальшого піару («чеславний» Василь Равлик напевне, забажав заслуги Уряду припіднести, як особисті), чи то з інших мотивів,  Сокирянська міська рада вирішила придбати авто самотужки. При цьому Василь Равлик скоріш за все після придбання не має наміру передавати на баланс медикам «Renault Duster», а лише у користування. Так би мовити,  залишаючи в своїх руках важіль впливу – сьогодні дам, завтра заберу.

– Всі недобудовані об’єкти, чи то в райцентрі чи то в селах, – це проблема,  яка заслуговує уваги, в першу чергу,  журналістів. Тому я та інші творчі працівники постійно і наполегливо будемо висвітлювати хід робіт, тим більше там, де доклав свою «липку руку» нинішній очільник Сокирянської міської громади. Наразі незавершені розслідування кримінальних справ, де будівельники і посадовці Сокирянської міської ради підозрюються у зловживаннях на будівництві міні-футбольного поля зі  штучним покриттям поряд з ЗОШ №1, реконструкції міського парку та ремонту дорожнього покриття міських вулиць. Вірю, що саме завдяки такій постійні увазі громадськості та журналістів не чистим на руку посадовцям не вдалося провернути ще багато фінансових афер.

Голова об’єднаної первинної організації НСЖУ

Сокирянського району та м.Новодністровськ

Ростислав БУЗИЛО