Рятувальники інформують!
_________________592c0bb0de613

Пожежа у Одесі вразила багатьох. Згорів коледж, безліч жертв і загальний резонанс – все це повинно було змусити більшість людей переглянути свої знання щодо пожежної безпеки.

Відповідно  до доручення Прем’єра міністра України фахівці Кельменецького РС УДСНС проводять перевірки  стану протипожежної безпеки закладів з масовим перебуванням людей. Це дитячі садки, школи, гуртожитки, соціальні заклади, які знаходяться на території району.

Але водночас рятувальники ще раз нагадують   про основні правила поведінки, коли навколо пожежа і багато людей:

1) Найголовніше: не піддавайтеся паніці. Паніка в подібних ситуаціях може тільки нашкодити. І вам, і оточуючим. Намагайтеся взяти себе в руки.

2) Під час відвідування великого місця скупчення людей, чи то торговий центр, кінотеатр або щось схоже – намагайтеся відразу запам’ятовувати шляхи виходу. Звертайте увагу на те, де знаходяться вогнегасники та запасні виходи і, що не менш важливо, намагайтеся навчити цього своїх дітей (за умови їх наявності).

3) Навколо пожежа. Головною метою негайно повинен стати захист органів дихання. Якщо у вас є при собі вода – намочіть якусь з деталей одягу (шарф, шапку тощо), затисніть рот і ніс. Дихати треба тільки через мокру тканину – це стане для вас своєрідним фільтром.

4) При сильному задимленні потрібно притиснутися до підлоги. Продукти горіння завжди рухаються у напрямку вгору, тому ваше завдання – перебувати якомога нижче до підлоги.

Якщо є можливість – рухайтеся навколішки або поповзом. Або сильно пригнувшись до підлоги.

5) До речі, про тисняву. Ніколи не йдіть проти натовпу, рухатися потрібно строго в його напрямку.

6) У разі, якщо ви впали – ви зобов’язані максимально швидко встати. Інакше вас просто затопчуть.