Садівників та пасічників закликали до співпраці та взаєморозуміння

Весна – це початок активних сільськогосподарських та садових робіт. Кожен господар, аби домогтися якомога кращого та більшого врожаю, проводить низку заходів, зокрема,  обприскування дерев. Адже настання тепла та волога погода не лише сприяють розвитку деревини, але і появі різних шкідників та хвороб. На Сокирянщині це питання особливо актуальне, адже наш край – це земля, що славиться буйними садами та багатими врожаями.

Тому вчора у районі відбувся семінар,  який  провели представники Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області. Фахівці поінформували про правила обробітку садів, використання пестицидів, правила їх транспортування. Особливу увагу зосередили на діяльності пасічників та їх взаємодії із власниками садових насаджень в період активного кроплення. Участь у  його роботі взяли голова районної ради Василь Козак, голова райдержадміністрації Петро Бескупський, начальник районного управління Держпроспоживслужби Іван Лисий, сільські голови та представники галузі садівництва та бжолярства.

Олександр Александрюк, начальник Чернівецького управління, зосередив свою увагу на вимогах до застосування, зберігання та транспортування пестицидів. Очільникам населених пунктів Олександр Георгійович наголосив, що їм необхідно інформувати жителів про планові кроплення садів, а власникам насаджень – про обов’язкову реєстрацію у сільській раді.

Актуальним цей семінар став і для власників пасік, бо ж часто-густо можна почути нарікання, що гинуть бджолині сім’ї саме через обробіток насаджень пестицидами. На це спеціалісти зауважили, що майже у всіх випадках ці підозри не підтверджуються. А голова районної ради Василь Козак наголосив, що всі садівники зацікавлені у збереженні пасік та бджолиних сімей, бо саме ці комахи запилюють садові насадження. Також Василь Васильович підкреслив, що великі масиви плодових культур кроплять у нічну пору доби, а бджоли у цей час відпочивають. Тому закликав бджолярів та садівників до співпраці та взаєморозуміння.

Знову про проблеми жителів урочища «Пасіка», що на ст. Сокиряни, говорив активіст Віктор Кульчицький. Нарікав на халатне ставлення до проблеми обробітку садів в межах населеного пункту з боку керівництва ОТГ. Закликав фахівців Держпродспоживслужби активно реагувати на скарги людей, яких намагаються «витравити» пестицидами.

На завершення, учасники семінару змогли отримати вичерпні відповіді на питання, що цікавили, а також фахову консультацію.