Що будується на шкільному спортивному майданчику у Сокирянах?
viber_image1_1

Сокирянська міська рада розпочала відразу кілька масштабних будівництв на території громади, чого лише варте багатомільйонне кладовище у Коболчині, втім, про цей об’єкт – згодом, а зараз – про нашу опору і надію – про дітей.

Наприкінці квітня, за день до багатостраждального звіту Сокирянського міського голови, ще під час навчального року, без будь-якого попередження або ж інформування населення будівельники огородили спортивний майданчик загальноосвітньої школи №1, знищили всі спортивні снаряди та приладдя, зірвали асфальтне покриття. Тим самим позбавили можливості повноцінно займатись на уроках фізичного виховання.

Впродовж кількох тижнів, поки вчилися школярі, на майданчику кипіла робота – будівельники встановлювали опалубку, заливали каркас майбутньої споруди по-периметру, встановлювали металеві стовпи. Однак, раптом, будівництво припинилось. Вже більше місяця жителі райцентру крокуючи поряд із навчальним закладом спостерігають за пустим зруйнованим шкільним подвір’ям. Виникають різні плітки та домисли. До того ж, нам не вдалося знайти жодного інформаційного стенду, де б вказувалась інформація про забудовника та об’єкт будівництва, як то передбачено діючими нормативними актами.

Відтак, щоб розвіяти чутки, журналісти ТРО «Сокиряни» звернулися до Сокирянської міської ради з проханням повідомити, що за об’єкт будується поруч зі школою і коли його звершать.

Як проінформували  у Сокирянській міській раді,  на території Сокирянської ЗОШ №1 реалізується проект «Реконструкція міні-футбольного поля з штучним покриттям» за рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів з штучним покриттям в регіонах України». Загальна вартість об’єкту сягає, не мало не багато, – 3 млн. 676 тис. грн. При чому співфінансування із міського бюджету – 707 тис. грн. 215 грн.

Наприкінці 2017 року із державного бюджету на рахунки Сокирянської ОТГ надійшли 707 тис. грн., за один день був проведений тендер, визначено генерального підрядника і 27 грудня 2017 року було укладено договір з фізичною особою-підприємцем Джус М.М. та перераховано йому 707 тис. грн.

Так, за кілька днів до Нового року Сокирянська міська рада перерахувала підприємцю аванс на виконання робіт у розмірі майже 1 млн. грн. Подейкують, що це й ж підприємець зводить інтенсивними темпами новий будинок заступнику міського голови – пану Чорному. Співпадіння? Не думаємо.

Будівництво міні-футбольного поля запланували Сокирянські можновладці  розтягнути на 2 роки, принаймні так зазначено у листі що підписав Равлик. Тобто школярі зможуть займатись спортом на сучасному покритті не раніше 2020 року.  Чи будуть із державного бюджету надходити інвестиції на цей об’єкт і коли наразі невідомо, не знаємо, чи запланували цьогоріч і співфінансування у міському бюджеті. А можливо доцільніше було скерувати виділені державою кошти на завершення вже майже готового міні-футбольного поля поряд із ДЮСШ, яке теж у Сокирянах?  Відтак із двох запланованих діти, поки, не мають жодного сучасного футбольного поля.