Село Олексіївка у бібліомаршрутах

Село моє-безмежнії простори,

Родючії поля й повноводні ставки.

Долини і кручі, лани неозорі,

Ліси віковічні й квітучі сади.

Село Олексіївка вперше у згадується письмових джерелах  у 1533 році під назвою «Мендикауци». У 1947 році воно було перейменоване  в  Олексіївку, на честь військового, який загинув на його околиці у роки Другої світової війни. У сільській бібліотеці є чимало матеріалів, які розповідають про  історію та сьогодення села.

За роки  незалежності воно повністю було газифіковане, на його території побудовано газово-розподільчу станцію, зведено фруктосховище,  здійснено  освітлення вулиць, відремонтовано об’єкти соціально-культурної сфери. Нині тут працюють сучасні агрофірми, які обробляють землю та вирощують сади – «Буковинський Аграрний Союз», «Сварог Буковина»,   «Буковинський сад», «Молодіжна Аграрна Спілка».

Про традиції жителів села та древні звичаї можна дізнатися у місцевому історичному музеї, який функціонує при  бібліотеці.

Багато творчих особистостей  творять сучасну історію села, розвивають аматорське мистецтво, майстерно виготовляють вироби народної творчості, гарно малюють… Серед них –  майстриня Любов Єричук, яка виготовляє вироби з солоного тіста, вишиває хрестиком, створює ляльки-мотанки.

Влада села дбає і про підростаюче покоління. Так, напередодні Дня незалежності в Олексіївці буде відкрито дитячий майданчик для малюків.

Дивом природи і  результатом майстровитих рук можна назвати базу відпочинку, яка знаходиться біля  Панського ставка.

Олексіївка – це унікальна місцевість, яка має чудові краєвиди, що милують людське око і душу. Адже тільки в селі людина може так тісно спілкуватися з природою, розуміти її душею і серцем, милуватися неповторною українською красою.

Бажаю щастя, здоров’я, добра і процвітання рідному селу та рідній Україні.

 

                                                                             Вікторія ДОГОТАР, 

зав.бібліотекою-філією с.Олексіївка