Середнє Подністров’я відзначило День винороба

Виноробство – це велика наука, доступна кожному,  багато хто прагне нею володіти… Такий висновок зробили учасники Василівського щорічного дегустаційного святкового конкурсу виноробів середнього подністров’я,  присвяченого «Дню винороба – 2019».  У  зв’язку із зміною формату проведення даного конкурсу, на  захід збираються винороби з нашої округи,  які дійсно дорожать своїми витворами з виноградної грони. Цього року на конкурс завітали представники Шебутинців, Коболчина, Білоусівки, Ломачинців, Новодністровська, Ожевого, Василівки, Розкопинців та села Квасово Берегівського району Закарпатської області зі своїми винами. Представлені  напої були визначені  за трьома номінаціями – сухі (15 видів), напівсухі (18 видів), напівсолодкі (6 видів).

Відкриваючи свято, сільський голова Анатолій Зелений представив учасників заходу, правила проведення та дегустації вин, розповів про історію виноробства на території Північної Бессарабії та розширення географії нашого нинішнього виноробства  за межі України.

Спочатку на розсуд присутніх дегустаторам були представлені сухі вина, далі напівсухі, а так і  напівсолодкі. Дане дійство продовжувалося біля трьох годин. Дегустуючи  «наосліп», учасники оцінювали кожен вид вина за п’ятибальною  системою оцінювання, визначаючи чистоту виробу, смакові якості,  щільність та гармонію вина. В перервах між представленнями вин,  учасники обговорювали свої досягнення та ділилися певними секретами.

На завершення копіткої роботи були підбиті підсумки конкурсу. Журі відзначило  високий професіоналізм окремих виноробів та їх вин. Так,  серед «сухих» вин 1 місце достойно посіло представлене  Вадимом  Урсуляком  з села Коболчин з результатом – 238 балів, 2 місце – Миколи Кафті з села Романківці – 215 балів,  3 місце – Анатолій Сумнєвич з села Шебутинці – 197 балів.

Серед  авторів «напівсухих» вин переможцями стали: 1 місце – Сергій Косташ з міста Новодністровськ –301 бал, 2 місце – Віктор Ясінський з села Ожеве – 292 бали , 3 місце – Ганна Зелена з села Василівка – 289 балів.

В номінації «напівсолодкі» вина 1місце зайняв Іван Грищук з села Василівка  – 297 балів, 2 місце Георгій Малованюк з села Василівка – 241 бал та 3 місце – Валерій Чорний з міста Новодністровськ – 240 балів. Також непогані результати показали окремі вина Василя Губаля з Закарпаття, Віктора Тимчука та Сергія Кримняка з міста Новодністровськ, Василя Бєдного та Сергія Самараша з села Білоусівка, Олександра Нестерюка з села Коболчин, Олега Івасюка та Едуарда Кримняка з села Василівка.

Але, найцікавіше, було, звичайно,  обговорення проведеного заходу, за накритим столом,   на якому зустрілися дві кухні – закарпатська  – з пряним «бограчом» та бессарабська  – мамалигою, бринзою та шкварками. Кожен учасник взяв собі щось нове та пізнавальне, а також дуже всі просили їх запросити на ювілейний захід,  приурочений 15 – річчю  Дня винороба, який відбудеться в наступному році.

Директор Будинку культури села Василівка 

Микола Шостак