Середньомісячна заробітна плата на Сокирянщині у минулому році перевищила 2700 грн

За повідомленням управління соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації оплата праці одного штатного працівника за січень – грудень 2013 року становила 2727 грн.. Порівняно з третім кварталом минулого року вона зросла на 69 грн., а з початку року збільшилась на 7,3%.
По галузях цифри заробітної плати значно відрізнялися. Значно вищу платню отримували працівники на промислових підприємствах району, в середньому 4738 грн. та у лісовому господарстві – 3027 грн.. Приблизно однакову: освітяни – 2528 грн., сігопробітники – 2419 грн. та працівники сфери послуг 2351 грн. Найменший рівень оплати праці на Сокирянщині у будівельників – 1696 грн.
У розрізі галузей народногоподарського комплексу району у сільському господарстві беззаперечним лідером по оплаті праці є садівниче підприємство «Дністрові сади», тут середня заробітна плата становила 4756 грн., найменша зарплата в цій галузі у працівників кооперативу «Злагода» – 944 грн.
Серед промислових підприємств найбільший рівень оплати праці – у філії «Дністровська ГЕС» ПАТ «Укргідроенерго» – 6172 грн., найменший – у ТОВ «Ремдор» – 1635 грн.. Робітники Сокирянського машзаводу у 2013 році в середньому отримували 4214 грн.
Поряд з постійним ростом виплат роботодавцями найманим працівникам, на жаль, в районі нерідкими є факти експлуатації громадян з оплатою праці, меншою мінімального розміру, встановленого законодавством. У більшості випадків, мабуть, на цих підприємствах робітники отримують виплати «в конвертах». За повідомленням Сокирянської ОДПІ, 93 суб’єкти господарювання, у більшості випадків – це фізичні особи, виплачували у грудні минулого року заробітну плату, нижчу за мінімальну. Так, найбільше найманців з гранично малою платнею у приватних підприємців: Олени Новодворської – 8, Лідії Гуйван, Ірини Калашнікової по 6, Віктора Мельника та Світлани Константинович по 5 чоловік. Серед юридичних осіб найменша сума середньомісячного доходу в приватних підприємствах «Пролиск ЛКБ» та «Агроавтосервіс», сільськогосподарському кооперативі «Злагода», ТОВ «Хуторок 2005», ТОВ «Маркет».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 67 = 76