Сергій Осачук ознайомився з ходом реконструкції Ломачинецького навчального закладу та поспілкувався з мешканцями села (ВІДЕО)

Нарівні з розвитком медицини, на «головному щаблі» постійної уваги та опіки районного керівництва – освіта краю. Всі сили, прагнення, амбіції зосереджуються на створенні найкращих, найкомфортніших, найсучасніших умов для дітей. У краї щороку проводять капітальні реконструкції та ремонти шкіл, дитячих садочків, харчоблоків, спортзалів.

Тож в ході свого візиту на Сокирянщину, Сергій Осачук не оминув увагою і реконструкцію загальноосвітнього навчального закладу у селі Ломачинці. Нагадаємо, що за кошти районного бюджету потужними темпами школу оновлюють, модернізують, покращують. Зокрема, капітально відремонтовано покриття установи, наразі підрядники завершують роботи з утеплення та оздоблення фасаду. На ці потреби направлено близько 1,5 мільйона гривень, незважаючи на те, що питання передачі освітньої субвенції із бюджету Новодністровська до районної казни залишається відкритим. Гроші не перераховують, не дивлячись на те, що на ці грубі порушення звертали увагу  Міністерство освіти та науки, Мінфін та ОДА.

Дізнавшись, що до їх населеного пункту приїхав очільник Чернівецької обласної державної адміністрації, на території школи зібралося чимало людей. Всі вони прийшли, аби подякувати Сергію Дмитровичу за виважену, відповідальну позицію у формуванні перспективного плану об’єднання громад, який днями погодив та підписав Уряд.

Сергій Осачук в розмові із жителями Ломачинців поділився, що, очоливши ОДА, його прикро вразив той факт, що є села, які приєднані до ОТГ не зовсім законними методами, проти волі людей.

«Це – не демократичний спосіб, це не можна називати волевиявленням жителів. Владу в Україні дає, виключно, народ», – наголосив голова ОДА. Саме думка громадськості, її бажання стало фундаментом важливих рішень органів влади.

Сергій Осачук також запевнив, що межі громад, які зараз визначені перспективним планом, – це не державний кордон, ніхто не має будувати мурів, чи протягувати колючий дріт.

Процес об’єднання, за переконанням Сергія Дмитровича, – це питання довіри і вмілого господарювання. Люди мають право робити вибір на користь того, хто демонструє кращі результати роботи.

Саме так сталося і на Сокирянщині. Адже головний аргумент небажання приєднання до Новодністровська, який сьогодні ми чули від ломачинчан, – це тотальна недовіра тамтешній владі та «нульові» результати їх діяльності.

Голова Сокирянської районної ради Василь Козак, у свою чергу, наголошує, що добросусідські відносини між людьми не мають зникнути, незважаючи на той бруд і провокації, яких сьогодні вдосталь у соцмережах. На переконання Василя Васильовича, непорозуміння створюють не самі новодністровці, а ті, хто не хочуть втрачати посади і прагнуть контролювати фінансові потоки.

Секретар Ломачинецької сільської ради Лілія Кефа від імені жителів громади подякувала обласним очільникам. Та ще раз зауважила, що ефективний розвиток та майбутні перспективи населеного пункту люди роками відстоювали у судах різного рівня. Феміда – на їх боці.

А те, що ці покращення вже наступають, яскраво свідчать активні будівельні роботи на території сільського навчального закладу. Різнобарвні, сучасні фасади тішать око та вселяють надію, що таких соціально важливих для ломачинчан проєктів буде ще чимало.

P.S. Поспілкувалися із Сергієм Осачуком і представники Новодністровська. Зокрема, депутат Шундрій супроводжував делегацію до Сокирян. Голова ОДА мав наміри також відвідати місто енергетиків, та, на жаль, Офіс президента скликав термінову нараду, тож пан Осачук змушений був повернутися до Чернівців. Це він, до речі, зауважив представнику Новодністровської міськради. Можливо, варто було б це пояснити ще секретарю Цимбалюк? Бо ж знову… відео, звернення, емоції та перекручування фактів… На пустому місці – знову пустопорожні балачки…