Сезон застуд у 2020 – заспокоює, ситуацію контролюють, заходи вживають
b40f2bd2a1b34fb9ec777d7f30be9e68

Днями відбулася нарада при в.о. голови райдержадміністрації Андрієві Маркевичу, де обговорили епідемічну ситуацію в районі та заходи, що вживаються профільними службами при перевищенні епідпорогу.

Наразі епідемічна ситуація в районі стосовно вакцинкерованих інфекцій – контрольована. Щотижнево проводиться моніторинг захворюваності на кір, дифтерію, ГРВІ та грип. Той факт, що на території Чернівецької області продовжують реєструватися випадки захворюваності на кір,  зобов’язує проводити додаткові профілактичні та протиепідемічні заходи. Активних заходів вимагає інформація щодо поширення інших загрозливих штамів грипу.  Повідомляє Сокирянська РДА на своїй сторінці у Facebook.

З початку 2020 року в районі випадків захворювання на кір не зареєстровано. Наразі виконання плану щеплень проти кору, краснухи та паротиту серед дітей 1-го року життя становить 73,3%, 2 роки і старше – 62%, дітям віком 6 років відсоток виконання  – 81,7%, 7 років і старше – 85,7%. Залишок вакцини проти кору, краснухи та паротиту – 302 дози.

Стосовно захворюваності на ГРВІ та грип зазначено, що за 4 тижні цього року зареєстровано 418 випадків ГРВІ, з яких 271 – діти. В порівнянні з початком року захворюваність збільшилася на 92,6 % та зареєстровано перевищення епідемічного порогу на 49,5%, рівень інтенсивності епідемічного процесу захворюваності на ГРВІ є високим. Всього впродовж епідемічного сезону 2019 – 2020 рр госпіталізовано 3575 осіб, з них 2366 – діти. Грип та грипоподібні інфекції не зафіксовано. Разом з тим, продовжується робота щодо вакцинації від грипу, передусім осіб з групи ризику, з початку року щеплено 146 осіб.

За інформацією районного освітянського відділу, наразі ситуація ускладнюється, за результатами моніторингу прийнято рішення призупинити навчання у Вітрянському НВК, де відсутні на навчанні 35% школярів. Узагальнюється щоденний моніторинг по інших закладах освіти.
На жаль,  лікарі відмічають низький рівень звернень до медичних установ – люди переважно лікуються вдома, що вкрай небезпечно. Медики наполегливо просять не займатися самолікуванням, а при перших симптомах хвороби звертатися до лікаря та дотримуватися елементарних профілактичних правил.

Нагадуємо основні симптоми захворювання – підвищення температури, головний біль, ломота в тілі, слабкість. Також може бути діарея, нудота і болі в животі, кашель та нежить. Можуть бути, не характерні симптоми – блювання і запалення очей. При перших проявах захворювання негайно звертайтеся за медичною допомогою!