Шановні жителі Сокирянщини!
COVID-19

Епідеміологічна ситуація, що склалася впродовж останніх тижнів в країні, в тому числі, і на території нашої громади, вкрай важка. Наша медицина переживає напружений період. Кількість хворих найбільша за весь період коронавірусу. Ми збільшили кількість інфекційних ліжок до 101. Але це межа, адже інші хвороби не зникли й теж потребують лікування.  В лікарні на даний час надається медична допомога тільки при гострих захворюваннях. Так, сьогодні в лікарні перебуває 82 хворих на корона вірусну інфекцію або з підозрою на неї. З них, 7 – в реанімаційному відділенні, 9 потребує постійної дотації кисню, а 45 отримують кисневу підтримку за допомогою кисневих концентраторів. Щоденна потреба в кисні складає 70-80 балонів, при цьому – до пандемії ковіда  за місяць використовувалось до 15 балонів. Якщо на початку березня 2021 року наповненість ліжок в лікарні складала біля 30%, то сьогодні зайняті вже більше 80% ліжок. Щодня в стаціонар госпіталізується більше 10 хворих.

Осінній коронавірус 2020 року відрізняється від весняного 2021-го тим, що зараз відбувається важчий перебіг. Він став агресивнішим. Швидкість поширення інфекції прискорилась, так як скоротився інкубаційний період, який інколи складає лише 2-3 дні. Також перебіг став важчим, частота важких вірусних пневмоній виросла (відсоток враження легень за даними КТ складає 30 і більше), легких перебігів COVID-19 стало менше. Більшість госпіталізованих хворих зразу є кисневозалежними. Швидкість розмноження коронавірусу стала кращою через зміну молекулярної структури білка цього виду. Поява нових штамів коронавірусу викликала і зміну симптомів. До звичних симптомів (втрата запаху і смаку) додалися: перепади високої та низької температур, головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість.

Останнім часом збільшується кількість хворих на коронавірус серед осіб середнього та молодого віку, дітей.  Тобто, вікова захворюваність на COVID-19 різна.

На жаль, також зросла і летальність. Станом на 07.04.21 року в стаціонарних відділеннях померло 13 хворих з підтвердженою корона вірусною інфекцією.

З кожним днем навантаження на медичну галузь зростає. Людський, матеріальний та технічний потенціал вичерпується, так як медики та обладнання працюють в посиленому цілодобовому режимі вже другий рік. Тому дуже важливо дотримуватись усіх карантинних обмежень, які встановлені:  залишатися вдома, дотримуватись дистанції,  не забувати носити маску в громадських місцях, користуватись спиртовмісними антисептиками та вакцинуватися.

Дотримання карантинних обмежень регіонами і громадянами дає результат – зменшується кількість важких хворих на коронавірусну хворобу та навантаження на медичну систему.

І пам’ятайте. За наявності серйозних симптомів слід негайно звернутися по медичну допомогу. Завжди телефонуйте сімейному лікарю перед візитом до медичного закладу. Госпіталізація в стаціонар відбувається за електронним направленням сімейного лікаря або за викликом бригади ЕМД. Люди, які відчувають лише легкі симптоми та не мають інших захворювань, повинні лікуватися вдома.

Міцного здоров’я всім!

В.о. медичного директора

КНП «Сокирянська лікарня»                       Андріан ПИЖИК