Шануймо рідну мову!

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість громадянину будь-якої країни відчути свою належність до своєї нації,   часткою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною.

З нагоди цього дня в читальній залі Сокирянської центральної районної бібліотеки панувала атмосфера поетичного свята «У рідній мові – цілий світ» за участі юних шанувальників рідного слова, учнів 10-го класу Сокирянської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 та вчителя української мови та літератури Слушняк Оксани Вікторівни.

Разом із ведучою заходу, провідним бібліотекарем Людмилою Тимчук, присутні гортали сторінки тернистого шляху рідної мови з давніх-давен до сьогодення, коли вона уже стала державною.

А гостею свята рідної мови цього разу була місцева поетеса, публіцист, нарисовець, член Національної спілки журналістів України Галина Антонівна Будняк. Присутні з захватом слухали її автобіографію, вірші, в яких поетеса радіє за успіхи незалежної України, оспівується краса, мелодійність, неповторність однієї з найкращих мов світу. А вчитель-філолог Оксана Вікторівна наголосила, що наша мова – це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності, щирості.

Весь захід супроводжувався мультимедійною презентацією, яку забезпечив бібліотекар Євген Гончар.

Учасники свята ознайомилися з книжковою виставкою «Мова – душа народу», яка представлена розмаїттям мовознавчих видань, словників, довідників, підбірками поетичних творів місцевих авторів.

Літературне свято збагатило молодих людей новими знаннями, враженнями і почуттями збереження рідної мови, як для себе, так і для наступних поколінь.