Школа у смартфоні: як карантин «діджиталізував» освіту Сокирянщини

Карантинні обмеження змушують педагогів та школярів району освоювати нові методики навчання та подання матеріалу. Перебування учнів вдома не має стати причиною зупинки освітнього та виховного процесів. Тож в хід ідуть оригінальні ідеї, смартфони, планшети та ноутбуки, а головне – ентузіазм та небайдужість.

Про організацію освітнього процесу в умовах карантину днями говорили на нараді при голові Сокирянської РДА Ірині Антонюк, за участю голови районної ради Василя Козака, начальника відділу освіти Галини Рябко та директорів закладів загальної середньої освіти Сокирянщини.

Основне питання, яке хотілося обговорити учасникам зустрічі, – організація дистанційного навчання: за допомогою яких методів, на яких онлайн платформах, скільки школярів охоплені такою освітою, яку роль відіграють батьки у цьому процесі?

Як зазначила Галина Рябко,  ця робота вже налагоджена, вчителі працюють з учнями та їх батьками з допомогою Viber зв’язку, у більшості шкіл навчання проходить на платформі «Zoom».

Одними із найперших такий тип навчання опанували у Василівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Відтак директор цього закладу Тамара Нігалатій поділилися досвідом із колегами. Вона зауважила, що, в першу чергу,  можливості цієї комп’ютерної програми випробували на собі педагоги – проводили наради. А вже пізніше почали налагоджувати контакт із учнями. Все вдалося і весь минулий тиждень василівські школярі працювали онлайн.

Серед переваг Zoom педагоги зазначають можливість відео спілкування зі своїми вихованцями. Тобто педагог може в реальному часі спостерігати,  як дитина виконує завдання, працювати у формі діалогу. Ще одним великим плюсом цієї онлайн платформи є те, що педагог може паралельно демонструвати дітям на екранах ґаджетів мультимедійні матеріали – презентації, таблиці, схеми, тощо.

Наразі уже всі навчальні заклади Сокирянщини переходять на роботу у такому режимі. Школярам, які не мають можливості отримувати знання таким чином педагоги надсилають завдання телефоном, за допомогою Viber. Але варто зауважити, що таких учнів – мало, майже 100% вихованців ЗЗСО забезпечені доступом до Інтернету.

Наприкінці наради голова райдержадміністрації Ірина Антонюк наголосила на безумовному виконанні умов карантину та виконанні завдань, які спрямовані на контроль за отриманням учнями освітніх послуг. «Нині, вся Україна перейшла на інший режим і роботи і навчання, але учні не повинні втрачати можливості отримати знання, зокрема дистанційно»,- зауважила Ірина Валеріївна.

Голова районної ради Василь Козак доручив освітянам ґрунтовно вивчити питання роботи в онлайн сервісах та в максимально стислі терміни, забезпечити використання навчальними закладами сучасних технологій дистанційного навчання учнів.

«Діти повинні отримувати знання і вони мають бути якісними», – зазначив голова районної ради. Окрім того, Василь Васильович наголосив на необхідності здійснення благоустрою територій навчальних закладів.