Школярі Сокирянщини майже на 100 відсотків забезпечені підручниками

Міністерство освіти постійно удосконалює та змінює шкільну програму. Теоретично всі зміни спрямовані на поліпшення знань, які отримують школярі, але чи завжди все так відбувається на практиці?

Чимало клопоту принесла зміна шкільної програми у плані забезпечення школярів підручниками. Навчальний рік набирає обертів, більша половина вересня вже промайнула. Яка ж ситуація із забезпеченням учнів підручниками склалася на Сокирянщині? Про це поговоримо далі.

11 грудня 2014 року Міністерство освіти оприлюднило наказ № 1461 «Про проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Відповідно до цього наказу для вчителів оголосили конкурс, де вони могли обирати найбільш зручні для них підручники із числа тих, які представило Міністерство. Після того, як вчителі визначаться, школи мали узгодити все і замовити необхідну кількість  певних  підручників.

Пройшло не так багато часу, коли виявилося, що держава не в змозі забезпечити  усі школи підручниками. Із держбюджету, як повідомили у МОН, вирішили надати 262 мільйони 304,7 тисяч гривень, що становило лише половину необхідної суми. Тоді ж було прийняте рішення про те, що про придбання решти (50%) підручників мають  попіклуватися місцеві органи самоврядування.

На щастя, школярі Сокирянського району не довго чекали на новенькі книги і вже до 5 вересня 2016 року загальна забезпеченість підручниками склала: 4 клас – 98%, 7 клас – 97%.

Учні 4 класів з українською мовою навчання отримали 2258 примірників підручників. Ті хто навчаються російською мовою матимуть змогу гортати новенькі книги у кількості 70 примірників.

Школярі, які навчаються у 7 класі,  отримали 3555 навчальних посібників,  написаних українською мовою та 101 підручник – російською.

Частину коштів на вищезгадані книги було виділено за рахунок освітньої субвенції та місцевих бюджетів. На підручники для учнів 4  та 7 класів району та Вашковецької громади із місцевих бюджетів було виділено 141 798 грн. З них  – 78 тис. – кошти  освітньої  субвенції,  63 789 грн. – з місцевого бюджету.

Тому станом на 14 вересня 2016 року наші школярі 4 та 7 класів забезпечені підручниками на 98% та 97% відповідно.

Додатково відділом освіти, молоді та спорту РДА замовлено  підручники для 4 класу:  Вашуленко  «Українська мова» – 35 прим.  та  Павліченко  «Англійська мова» – 25 прим.

Чекають також на отримання підручників з видавництв «Алатон», автор Бех «Основи здоров’я», 4 клас – 141 примірник та «Академія» автор Попель  «Хімія», 7 клас – 235 примірників.

Важливо, що у ситуації, яка склалася, місцеве самоврядування сіл та Вашковецької ОТГ не залишилися осторонь і допомогли матеріально у закупівлі підручників.

Діти – це найважливіше, що у нас є. Якість їх освіти – це запорука процвітання нашого краю. Тому нашим пріоритетом є докладання максимуму зусиль для забезпечення їх достойною освітньою базою: підручниками, комп’ютерами, комфортними умовами навчання.

 

За інформацію дякуємо Галині Іванівні Яковині,

методисту РМК відділу освіти, молоді та спорту РДА