Скільки коштує новорічна ялинка, – журналісти побували на хвойних плантаціях Сокирянщини (ВІДЕО)
el-koreiskaya-a5

Як висаджують, доглядають та за скільки продають вічнозелених красунь з грунту та з горщику – розповіли лісівники.

Журналісти ІА АСС побували у місці, де народжується головний символ новорічних свят, – у Сокирянському лісгоспі.

Заготівля ялинок відбувається щороку. Одні дерева посадили цьогоріч, іншим уже по вісім років. Загалом у всьому лісгоспі плантації новорічних ялинок займають площу 3 га. Цей процес не шкодить довкіллю, не страждає ліс. Умови – напівприродні.

“Збираємо шишки, дістаємо насіння, сіємо у теплицю. 2 роки росте і навесні чи восени пересаджуємо у горщики. У рік ялина дає 10-15 см приросту”, – розповідає Сніжана Бриченко, начальник розсадника Іванівецького лісництва.

Ялина із закритою кореневою системою, або простіше – у горщику, виростає до 40 см, далі її пересаджують у грунт. Така покупка вигідна тим, що можна раз придбати дерево і щороку прикрашати уже власну домашню ялинку. Ціна за красуню у горщику 85 грн. За вищі – заплатити доведеться більше.

“Ціни демократичні. До 1 м – 90 грн, 1-1,5 м – 130 грн, 1,5-2 м – 150 грн. Законно заготовлена ялинка мусить мати бирку – пластикову чи паперову, але вона має бути”, – пояснює провідний інженер Сокирянського лісгоспу Володимир Дзик.

Бирку повторно переклеїти неможливо. Зате номер перевірити можна на порталі «Укрфорест». Особливо радять це робити на ярмарку. Якщо ж дерево зрізане браконьєрами – мінімальний штраф 1 тис грн., максимальне покарання до 7 років тюрми.

Та навіть попри те, що лише Сокирянський лісгосп реалізує до 500 ялинок щороку, не всі буковинці притримуються традиції – зустрічати свята із живим хвойним деревом.

Джерело:  http://acc.cv.ua/