Скільки вартує для нардепа Бурбака Сокирянщина і Новодністровськ?

На початку січня у авторитетній обласній газеті «Буковина» з’явилася на світ стаття Аліни Осадчук з гучною назвою «Максим Бурбак „Спільними зусиллями розвиваємо 204 округ та Буковину”» .  Тут автор, не соромлячись, і,  напевне,  зовсім не безкоштовно, «співає оди» народному депутату від 204 виборчого округу Максиму Юрійовичу Бурбаку. Кожен бажаючий може ознайомитись з цією «джинсою» на офіційному сайті газети «Буковина», або ж на  сторінці в «Фесбук» цього видання. Якщо коротко, то мова йде про виділення урядом значної суми коштів з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку ОКРЕМИХ територій. Так,  саме окремих. Зокрема, автор статті повідомляє, що понад 50 мільйонів гривень отримали населені пункти Чернівецької області від коаліційного уряду. Це – кошти субвенцій з Державного бюджету. За ці гроші в області здійснять численні ремонтно-будівельні роботи і придбають обладнання для соціально важливих об’єктів Буковини. Відповідне рішення про спрямування субвенцій кабмін ухвалив на своєму засіданні наприкінці 2018 року. Ну і, звичайно, посприяв, при чому наполегливо посприяв,  виділенню коштів, за словами Аліни ОСАДЧУК, ніхто інший,  як Максим Бурбак. Хоча він давно вже не є членом уряду.

Далі автор перелічує об’єкти, на які виділено асигнування. Левову долю всіх  фінансів спрямовано на Хотинський район, це і капітальні ремонти районного будинку культури в Хотині (1,5 млн. грн.), Хотинської ЗОШ №5 (1,5 млн. грн.), Будинку школяра (316 тис. грн..), котельні Хотинської райлікарні (1,5 млн. грн..), системи опалення терапевтичного та інфекційного відділень Хотинської ЦРЛ (1,5 млн. грн..) та на заміна системи опалення Зарожанського НВК (760 тис. грн.). прибудова  спортзалу Бочковецького НВК (1 млн. грн..). Крім того лише 195 тис. грн.. виділено на придбання нових  сценічних національних костюмів для Хотинських аматорів сцени.

Не ображеним залишились і Заставніський з Кельменецьким райони, хоча коштів на інфраструктуру цих територій виділено менше. Тут ремонтують  Кострижівський,  Ржавинецький  та Горошовецький загальноосвітні навчальні заклади.  1,2 мільйона гривень спрямовано на ремонт капремонт Заставнівської ЦРЛ та ще 400  на заміну вікон у поліклінічному відділенні Заставнівської лікарні.

У Кельменецькому районі за 1,5 мільйона гривень, які виділив кабмін, за словами автора, проведуть капітальний ремонт будівлі дошкільного підрозділу Перковецького НВК. Ще півтора мільйона передбачено на капремонт водогону  в селі Вороновиця, а за понад 1,1 млн. грн. буде виконано капремонт відділення Кельменецького районного центру первинної медико-санітарної допомоги у селі Новоселиця.

Уточнює автор, що  це вже третій у 2018 році транш субвенцій кабінету міністрів з державного бюджету місцевим бюджетам. Загалом у 2018 році   об’єкти соціальної сфери Чернівецької області були профінансовані на понад 160 мільйонів гривень.

І все….  На велике здивування жителів Сокирянського району і міста Новодністровськ жодного нагадування про спрямування додаткової дотації місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури немає. Якщо «сприяє» виділенню коштів Максим Юрійович, то ж що завинили йому сокирянці та новодністровці? Чи щось змінилось і схід Чернівеччини вже не входить до складу 204 округу,  в якому обирали пана Бурбака? Аналогічна ситуація спостерігались і раніше. Ось,  приміром, розпорядженням кабміну України від 7.11.18 року на ці ж території було передбачено 65, 3 млн. грн… Тоді Заставніський район і об’єднані громади отримали 22,4 млн. грн., Кельменецький  – 18, 7 млн. грн.., Хотинський – 18, 5млн. грн.., об’єднані громади Сокирянська і Вашковецька лише 5,3 млн. грн.., а інша  частина населених пунктів Сокирянщини аж 350 тис..

Ось так дбає про нас з вами народний депутат Максим Юрійович Бурбак. Шуба з барського плеча… у інших… А у нас все недофінансоване і … забуте…