Служба у справах дітей Сокирянської РДА інформує
unnamed (1)

Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі  будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

У с и н о в л е н н я – це форма виховання, за якої дитина у правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновлювачів батьків, рідну сім’ю. І є безперечно найкращою для дитини.

О п і к а – встановлюється над неповнолітніми дітьми віком до 14 років, п і к л у в а н н я встановлюється над неповнолітніми дітьми віком від 15 до 18 років.

П р и й о м н а  с і м’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Д и т я ч и й  б у д и н о к  с і м е й н о г о  т и п у – це окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як п’ять дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Патронатна сім’я – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сімї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Як бачите, сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні достатньо для того, щоб кожен свідомий громадянин зміг вибрати для себе найбільш прийнятну. Сімейні форми виховання – це така допомога дитині, що, попри усі «за» і «проти», має стільки «за», що «проти» у жодне порівняння не йде. Є Конвенція ООН про права дитини, яка говорить – дитина має рости у сім’ї, є Сімейний кодекс, у якому написано діти мають виховуватися у сім’ї, є Закон про охорону дитинства, де написано діти мають виховуватися у сімя’х!

Адже, права дітей — це не тільки законодавство, це і середовище, і умови, в яких діти живуть. Ефективність реалізації прав дитини багато в чому залежить від свідомості дорослих. Активна громадянська позиція, розвинене почуття соціальної відповідальності, ініціативна поведінка людей — це вирішальні людські передумови перетворень.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні – усиновлять і виховають дитину, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – утворять прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу або візьмуть під опіку. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей. Якщо Ви не байдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у родину,  звертайтеся до служби у справах дітей Сокирянської районної державної адміністрації за адресою: м.Сокиряни, вул.Шевченка, 3, тел. 2-27-73

 

     Служба у справах дітей Сокирянської РДА