Сьогодні, 18 травня разом з усім світом Сокирянський історичний музей відзначає Міжнародний день музеїв
музей

Сокирянщина — чарівний куточок Буковини, вона приваблює, насамперед ,    чудовими краєвидами, дністровими крутосхилами, зеленими, лісовими масивами, буйним весняним цвітінням і щедрістю осінніх садів. У кожному краї є місце, де можна познайомитися з його історією, дізнатися про визначні пам’ятки, звичаї і побут, побачити цікаві і дивовижні речі, його видатних людей. Саме таким  центром  є Сокирянський історичний музей, який за рішенням Сокирянської районної ради був створений 28 вересня 2011 року. Історична скарбниця знаходиться на території панського маєтку поміщика Петра Миколайовича Лішина. Постійні експозиції розповідають про історію краю, починаючи з часів появи перших поселенців на території нинішнього міста Сокиряни і,  закінчуючи знаменними подіями сучасності.

Поринути у світ далекого і близького минулого, збагнути витоки нашої історії і сучасної дійсності,  оглянути численні експонати, зібрані,  головним чином,  у нашому Буковинсько–Бессарабському краї, відвідувачів запрошують кімнати  : археології, історії ХІХ – ХХ століття, етнографії, а також виставкова зала, де створені можливості для проведення зустрічей і конференцій, навчань, тематичних заходів, і тимчасових виставок.

З 2011 року по 2015 рік керував  Сокирянським  історичним музеєм Чорний Олександр Дмитрович, а з 2015 року по 2018 рік – Ярова Валентина Борисівна, багато праці та зусиль вони приклали, щоб відвідувачі музею залишалися задоволеними від побаченого. За час свого існування музей став справжньою візитною карткою нашого містечка та  користується  великою популярністю серед жителів та гостей міста.

Не менш цікавими на Сокирянщині є і громадські музеї району.

Дуже часто трапляється так, що місць хочеться відвідати багато, а часу –  зовсім обмаль. Внаслідок цього  багато можливостей втрачаєш,  вагаючись,  із чого розпочати. Для того, щоб подібна ситуація не склалась, з нагоди свята Міжнародного дня музеїв, Сокирянський історичний музей створив для вас віртуальний маршрут  під назвою «Музеї Сокирянщини».

В.о. директора Сокирянського історичного музею

 Наталя Гладка