Сокирянщина має великі перспективи сучасного розвитку – стверджують науковці, що розпочали втілювати стратегічні проекти енергозбереження

Час диктує свої вимоги. Питання скорочення споживання природного газу та перехід на альтернативні види опалення є стратегічним для країни. Новітні технологічні можливості енергоефективного розвитку території району у сфері енергозбереження з врахуванням особливостей регіону обговорено вчора в райдержадміністрації.

Як зазначалося під час зустрічі, робота у сфері енергозбереження вже розпочата. Адже на території району вже вирішено питання про створення індустріального парку – облаштованої відповідною інфраструктурою території, у межах якої може здійснюватись господарська діяльність у сфері промислового виробництва, науково-дослідна діяльність,  у сфері інформації і телекомунікацій та ін. За словами фахівців, створення такого суб’єкта підприємництва  на території району дасть змогу формувати нові напрями роботи, залучати безвідсоткові або маловідсоткові кредити, створити нові робочі місця та систематично поповнювати районний бюджет надходженнями від сплати податків.

Окрім того, як зазначив представник компанії СіграГруп АС Євгеній Смешко, Сокирянський район унікальний та надзвичайно цікавий для інвесторів. Його географічне розташування, природні та людські ресурси дають можливість розвиватися не тільки в сфері енергоефективності. Як наголосив представник Інституту географії Андрій Місюка, потенціал Сокирянщини неймовірний: наявність багаторічних насаджень сприятимуть розвитку виробництва з переробки плодів, а діяльність ДП «Сокирянський лісгосп» можна доповнити виробництвом вторинної сировини для спецпалива альтернативних котелень.

Гості наголосили, що Концепцію сталого розвитку регіону вони розпочинають саме із Сокирянщини, бо головним позитивним моментом в своїх пропозиціях представники  СіграГруп АС вважають зацікавленість районної влади та окремих голів місцевих рад.

Отож, розглянуто механізм коротко, середньо та довгострокового планування заощаджуючого та енергоефективного  розвитку території району. Як приклад,  було охарактеризовано Сокирянську центральну районну лікарню, який визначено першочерговим об’єктом реалізації пропозиції. Там фахівці СіграГруп АС провели попередній моніторинговий аудит закладу, вивчили шляхи найбільш ефективного переходу на альтернативні види палива. За їх розрахунками, модернізація опалювальної системи дозволить зекономити 30-40% витрат на опалення. Окрім того, для залучення коштів на заміну системи опалення  районної лікарні можна залучити грантові кошти, які надаються різного роду програмами розвитку регіонів. Запланована також робота спеціалістів і над проектом встановлення енергозберігаючого опалення майбутнього районного будинку культури.

Логічним і важливим  результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю та соціально-економічне партнерство між Сокирянською районною державною адміністрацією, Сокирянською районною радою та Норвезькою компанією СіграГруп АС, який дасть можливість об’єднати зусилля для спільної реалізації  інтересів  у  питаннях енергозбереження на об’єктах району.