Сокирянщина незабаром долучиться до «Європейського тижня мобільності»

Впродовж п’яти  днів група активних українців та молдован брала участь у першому навчальному таборі «Через сталий транспорт –  до  чистого середовища».  У мальовничому молдовському місті Вадул–луй-Воде активісти, серед яких були члени громадської організації «Сокиряни-Відродження» спільно,  під пильним наглядом  досвідчених тренерів вдосконалювали навики та ділились досвідом для того, щоб в подальшому сприяти зниженню рівня забруднення атмосферного середовища викидами моторизованого транспорту.

Менеджер екологічного проекту Катерина Сорокан з першого дня розпочала знайомити присутніх з ідеями, які в подальшому мають бути втіленими на території Чернівецької, Вінницької, Одеської областей України та в республіці Молдова. За її словами, Європейський тиждень мобільності проходить щороку з 16 по 22 вересня з  метою надихнути людей використовувати альтернативні автомобілям види транспорту та заохотити владу впроваджувати більш сталий транспорт.

Щороку понад 5 000 міст Європи долучається до святкування Тижня, аби показати, що експлуатацію  приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати. Наші держави вже тривалий час активно долучаються до цієї ініціативи, повідомила присутнім менеджер проекту Жанна Олійник, а в Чернівцях щороку представники громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку» організовують масштабні заходи, спрямовані на розвиток сталого транспорту.

Тренери кишеневського туристичного  клубу «Траверс» Крістіна Доїчева і Олексій Гузун поділились неоціненим досвідом організації тривалих велотуристичних мандрівок, адже у їх активі –  подорожі на двох колесах Молдовою, Україною, Турцією, Румунією та ще багатьма країнами. За  їх словами,   важливою є в таких подорожах ретельна підготовка та злагоджена робота в команді.

Відтак впродовж останніх двох днів міжнародні команди обирали види заходів, які вони могли б організувати у своїх населених пунктах та розробляли детальний план їх підготовки та організації.

Віримо, що вже незабаром, на початку осені, ще більше міст і сіл Чернівеччини, Вінниччини, Одещини та Молдови в тому числі і Сокиряни долучаться до Європейського тижня мобільності.