Сокирянщина отримає більше 1 млн. грн. для реалізації програм Нової української школи

Вже цієї осені ми станемо свідками впровадження ще одного етапу  освітньої реформи. Першачки-2018 навчатимуться в умовах та за принципами Нової української школи. Нові зміни – нові грошові вкладення та поліпшення матеріальної бази. Скільки ж отримають із бюджету на впровадження реформи школи Сокирянського району?

У новому навчальному році на Сокирянщині свої двері дітлахам відкриє 21 перший клас, де навчатимуться 350 учнів. Середня наповнюваність класних родин становитиме 17 школярів.

Для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів, згідно із переліком МОН, із державного бюджету для нашого району направлять 956 098 гривень. Ще 172 000 гривень отримає освітянська галузь краю на придбання засобів навчання та навчального обладнання. Із місцевого бюджету, за рахунок співфінансування, для потреб впровадження реформи спрямують ще 106 233 гривні.

Загалом Сокирянський район матиме 1 234 331 гривень для підготовки  до нового навчального року, реалізації усіх запланованих проектів в рамках освітньої реформи. У середньому на кожен перший клас Сокирянщини виділять більше 58 тисяч гривень.

У школах Сокирянської  МТГ цьогоріч будуть функціонувати 5 перших класів, де навчатимуться 120 учнів. На здійснення заходів, що вимагає реформа,  міська громада отримає трохи більше 400 тис. грн. У Вашковецькій ОТГ – 51 першокласник, їх розподілять на 2 класи. Із бюджету сюди спрямують майже 140 000 грн. У Новодністровську буде 5 перших класів, де навчатимуться 120 дітей. На впровадження етапів реформи там спрямують більше 250 тис.грн.

Отож надіємося, що нова реформа себе виправдає і з цієї осені освітяни почнуть виховувати нове покоління в інноваційних умовах Нової української школи. А виділені кошти допоможуть провадити навчальний процес у затишних, обладнаних, сучасних та інтерактивних класах.