Сокирянщина задає високий ритм проведення весняної посадки лісу

Весело, дружно, по-діловому розпочався у наших лісах активний ранок лісокультурної акції «Створюємо ліси разом». З метою вмілої посадки дерев десятки людей заповнили зелені масиви. З самого ранку лісівники Сокирянщини, керівники органів державної влади, місцевого самоврядування, установ і організацій, вихованці шкільного лісництва та журналісти, одягнені відповідно, збираються разом. Попереду у них – відповідальне завдання – висадити ліс.

Пункт призначення добровільного десанту – Кельменецьке лісництво Сокирянського лісгоспу. Звідти, після короткого інструктажу та побажань дотримуватись соціальної дистанції, учасники акції вирушають у гущу лісу – у 88 квартал, там сьогодні відбувається суцільна посадка дерев.

Поки всі розбирають знаряддя праці, на вже підготовленій площі лісівники розмічають територію за схемою, якою будуть висаджувати дерева. Натягують шпалеру, щоб рядки біли рівні. Вздовж приблизно на однаковій відстані вони розкладають дерев’яні кілки. Поряд у купки акуратно складені сіянці дуба звичайного, які напередодні були викопані у розсаднику. Ще кілька хвилин – і все готово до початку роботи.

«Мало хто знає, але ліс не висаджується як завгодно. Для того, щоб посадити дерева, необхідно розробити проєкт безпосередньо на дану ділянку і затвердити його. В ньому має бути враховано склад насаджень, що зростали до цього, властивості ґрунтів і ще багато факторів, щоб дерева зростали здоровими і могутніми. На цій ділянці схема посадки – 4 на 0,7. Тобто, ширина міжрядь – чотири метри, а відстань між сіянцями у рядку має бути 70 сантиметрів», – розкриває нюанси лісівничої професії директор Сокирянського лісгоспу Олександр ЧЕБАН.

Попередньо поділившись на пари, імпровізовані бригади приступають до роботи. Обмінюючись репліками, підтримуючи та підбадьорюючи один одного, аматори та професіонали, немов навипередки, крок за кроком просувалися площею, висаджуючи все нові і нові дубочки. Багато хто з гостей вже не вперше працює з «мечем, що садить ліс», відтак робота просувається швидко.

Військовий комісар Сокирянського територіального центу комплектування та соціальної підтримки Олександр ГЛАДКИЙ вміло погружає меч Колосова у твердий ґрунт, вправним рухом створює лунку, а його молодший син Тімур обережно, щоб не пошкодити, опускає сіянець в землю. Так само професійно Олександр Васильович іншим рухом меча загортає паросток землею та переходить до наступного місця. Його юний напарник тим часом ногою ущільнює землю кругом щойно посадженого дерева та позначає його заготовленим кілком – це своєрідний маркер, так в майбутньому можна знайти юне дерево, коли піднімуться бур’яни. Разом вони вже кілька разів поспіль долучаються до лісокультурних акцій на Сокирянщині.

Варто зазначити, що Олександр ГЛАДКИЙ не один висаджував дерева покаюзуючи приклад синові – допомагали своїм батькам сьогодні також Максим ЧЕБАН та Арсен АНТОНЮК.

«Із задоволенням відгукнувся на пропозицію Олександра ЧЕБАНА і приїхав особисто взяти участь у створенні молодих насаджень. Традиція спільно висаджувати ліси Сокирянським лісгоспом започаткована давно. Відтак багато хто з посадовців, громадян можуть похизуватись дубами, які вони власноруч висадили.  Спільна закладка лісу корисна для усіх, бо допомагає покращити стан довкілля та попрацювати у дружній компанії. Де отак ми ще можемо разом з друзями поспілкуватись? Цьогоріч маю за мету взяти участь у висаджуванні дерев у всіх лісгоспах краю. Ця робота лише розпочалась – Сокирянський лісгосп дав старт дружній лісокультурній кампанії», – зауважив начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь ГОНЧАР.

Відтак спільними зусиллями до обіду було висаджено дві тисячі сто сорок дубочків на площі трохи більше пів гектара. Найшвидше впорався з важливою роботою цього разу керівник районного сектору управління ДСНС в Чернівецькій області Сергій СЕЛЕЗНЬОВ. Озеленювачі роз’їхались. А от у лісівників лише починається робота. Щоб виріс могутній дуб із кремезним і рівним стовбуром, за ним треба постійно доглядати. Щороку просапувати бур’яни, вирубувати чагарники, саморостучі дерева, боронити від хвороб та шкідників.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ