Сокирянщині – сталого розвитку – побажали гості з Верховної Ради України

Днями на Чернівеччині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань бюджету. В рамках засідання народні депутати України та члени Комітету відвідали Сокирянщину.

Перебуваючи на теренах Сокирянського району делегація поважних гостей ознайомилася з роботою підприємств та закладів виробничої й соціальної сфери. Зокрема, було презентовано роботу одного з найпрогресивніших сільськогосподарських підприємств району товариства «Дністрові сади», продукція якого вирощується за новітніми французькими технологіями та  конкурує з кращими садами Франції. Як було наголошено керівниками району,  товариство є інвестором, який не тільки платить податки та бере активну участь у соціальних проектах, але й забезпечує робочими місцями жителів села Селище та сусідніх населених пунктів. Зокрема, на підприємстві працюють 18 штатних працівників та виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру 154 особи.  На сьогодні в районі функціонує 144 агроформування і існує проблема переробки та реалізації сільськогосподарської продукції.

Члени Комітету відвідали заклади соціальної сфери, будівництво яких здійснюється за кошти ПАТ «Укргідроенерго» – Сокирянська центральна районна лікарня, де  відмічено гостями створені якісні та належні умови в наданні послуг закладом, та Будинок культури, на якому завершуються зовнішні оздоблювальні роботи. Загалом, як було зазначено, залучення та освоєння зазначених коштів до району стало результатом тривалої та цілеспрямованої співпраці керівництва районної з крайовою владою, керівниками Укргідроенерго, Мінпаливенерго та підрядних організацій. Отримані кошти спрямовувались за призначенням – на об’єкти соціального значення населених пунктів району.

Також делегація відвідала підприємства Дністровського каскаду, зокрема Дністровську гідроакумулюючу станцію, яка є однією з найбільших у світі гідроакумулювальних електростанцій. Будівництво стратегічного об’єкту на території району здійснюється з 1983 року.

Під час перебування членів Комітету на Сокирянщині з керівництвом району було обговорено досягнення та проблеми краю, відмічено його туристичні можливості.