Сокирянська міська рада створила новий конфлікт

Продовжується нагнітання обстановки навколо роботи Сокиряської художньої школи, точніше, вже двох шкіл. Розбрат та конфлікт щосили роздмухують посадовці Сокирянської міської ради, змушуючи колишніх колег, а нині працівників різних закладів  з’ясовувати стосунки між собою. Ніби дріб’язкова справа – розподіл учбового закладу, набуває за «необдуманих» та відверто недоречних вказівок вчорашнього недоосвідченого юриста, а нині заступника міського голови Володі, який, до того ж,  вже бачить себе приємником свого патрона, вкрай неприємних  обрисів. Відтак працівники культури змушені звертатись до правоохоронних органів для відновлення законності.

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року, не бажаючи фінансувати районну установу культури,  Сокирянська міська рада створила ще одну міську структуру – художню школу. Цілком закономірно,  кілька викладачів виявили бажання навчати діточок у новій школі, інші залишились в районній. Однак, замість того,  щоб розпочати комплектацію обладнанням та винайти нове приміщення, або ж хоча б звернутись до Сокирянської районної ради з проханням виділити зі складу майна художньої школи частку, яка належить мешканцям ОТГ,  мерія  Сокирян вдалася до рейдерства та порушення закону.

Новий директор Сокирянської районної художньої школи Лариса Скаженюк, як повідомила нам начальник відділу культури РДА Раїса Горн, згідно акту прийому передачі, 17 грудня 2017 року отримала в управління все майно художньої школи.  Однак, яким було її здивування, коли в учбові приміщення у перший робочий день нового року директор школи не змогла потрапити, адже їх вже захопили працівники міського творчого навчального закладу, попередньо змінивши навіть дверні замки.

Відтак, для перевірки наявності ТМЦ відділом культури райдержадміністрації була створена комісія, яка цього ж дня прибула у приміщення художньої школи. Відповідно до інвентаризаційної відомості комісія почала здійснювати аналіз наявних.  Колишній директор школи Тетяна Гладка, яка знаходилася у цьому приміщенні, в свою чергу, активно перешкоджала в проведенні перевірки. Тож працівники культури змушені були звернутись до правоохоронців.

Слід зазначити, що відповідно до рішення виконавчого комітету Сокирянської міської ради від 25 червня 2016 року №83 надано «в оренду кімнати нежитлового приміщення в м.Сокиряни по вул.Василя Стуса, 7 (ДНЗ №2), площею 133,9 м.кв. художній школі відділу культури Сокирянської районної державної адміністрації терміном на 5 років». Тобто, строк закінчення договору оренди спливає у 2021 році.

Впродовж даного періоду відділом культури районної державної адміністрації дотримувалися всі  умови договору.

Очевидно, що посадовці Сокирянської мерії нахабно і не соромлячись намагаються «викинути» діток, які виявили бажання продовжити навчання в районній художній  школі із приміщення в зимовий період, унеможливлюючи проведення навчального процесу.