Сокирянські депутати освоюють сенсорні ґаджети
У середу, 28 вересня, депутати Сокирянської районної ради випробовували нову систему для голосування.
Нагадаємо, що нинішнього року вступили у дію зміни до законодавства України про місцеве самоврядування, якими Верховна Рада зобов’язала місцеві ради приймати рішення у форматі поіменного голосування. Процес голосування на сесіях районної ради займав би багато часу. Відтак, у Сокирянах вирішили закупити електронну систему для голосування.
Вона складається з електронної системи, ноутбука, та планшетів для кожного депутата.
Перед сесією кожен депутат має зареєструватися, отримати планшет та ввести пароль. Після сесії планшети потрібно «здати». Якщо зарядки планшетів не вистачатиме на увесь період сесії, планують влаштовувати технічні перерви. Депутати, тестуючи систему, мали до неї свої зауваження.
Щоб депутати працювали, а не розважалися, програма блокує доступ до мережі «інтернет». Програма дозволяє депутатам записуватися на виступ за допомогою планшета, а також в онлайн режимі вносити поправки та пропозиції до запропонованих проектів рішення. Здійснюється автоматичне збереження всіх результатів голосування та формування протоколів сесії в pdf-файлах.
Відтак не всім депутатам вдалося одразу “подружитися” із сенсорним планшетом.
Як повідомив голова районної ради Василь Козак: «систему електронного голосування запущено для того, щоб зробити роботу Сокирянського районного органу місцевого самоврядування максимально прозорою та відкритою для кожного мешканця району».
«Завдяки нашій системі впроваджується електронний обіг документів, а це значна економія на паперових носіях. На наступній сесії райради вже не плануємо роздруковували проекти рішень, а будемо заощаджувати папір, адже всі документи депутати можуть бачити в онлайн режимі на планшетах, де висвітлюється інформація», – каже Василь Козак.