Сокирянські «ілюзіоністи» продовжують закопувати бюджетні асигнування в землю

Останнім часом складається  враження,  що Сокирянська ОТГ –  це прірва,  в якій безслідно зникають мільйони  коштів платників податків. Однак і місто і Коболчин залишаються… руїнами. Змін у їх інфраструктурі на краще непомітно.

Впродовж  минулих років  Північно-Бессарабський інформаційний портал неоднорозаво розповідав про неефективне, або ж, на  нашу думку,  злочинне освоєння фінансування, виділеного з державного бюджету або ж Європейськими донорами на розбудову інфраструктури Сокирянської об’єднаної громади.

Нагадаємо, що у 2018 році на рахунки міської ради надійшло лише на ремонт дорожнього покриття майже 4 млн. грн.. Ще раз хотіли наголосити на цій фантастичній цифрі – 4 млн. грн.. Ніхто з старожилів не пам’ятає такої уваги  Уряду до проблем нашого міста. Втім, особливих змін сокирянці так і не відчули. Щоправда «освоєння» третини цих коштів перенесено на 2019 рік, а інші ж гривні вмілі ділки вже встигли «закопати» у землю, в прямому сенсі цього слова.

Останній факт заслуговує уваги, як взірець «оперативного та професійного» господарювання, – впродовж кількох днів у засніженому Коболчині Чернівецька фірма «Дністробуд» відремонтувала одну вулицю з гравійним покриттям на 1 млн. 425 тис. грн.. Так, так саме з гравійним покриттям. Сучасна техніка та провідні спеціалісти на очах у місцевих жителів «професійно» укладали гравійно–піщану суміш разом з брудом та снігом. Близько 6 тис. метрів квадратних дороги зроблено – прозвітували обласні будівельники.

Як зазначили сокирянські брехуни  на офіційному сайті ОТГ,  «У зв’язку з тим, що в селі Коболчин заплановано капітальний ремонт дороги з гравійним покриттям, ремонтні роботи вже розпочато, оскільки питання ремонту саме цієї ділянки села було найактуальнішим і першочерговим». Тобто,  ніхто не зважав  на погодні умови.

Оперативність,  з якою виконані роботи та оформлені документи,  вражає – за 8 днів у зимовий час ТОВ «Дністробуд» «відмило» майже півтора мільйона(  11 грудня було укладено договір підряду, 13 – будівельники приступили до виконання робіт, а вже 20 числа цього ж  місяця, як свідчать акти виконаних робіт , – дорогу було відремонтовано та подано документи на оплату.

Цікаво, що тендерні процедури, ймовірно,  для галочки, були проведені 18 грудня 2018 року, тобто після завершення ремонту. І хоча   при закупівлі послуг до 1,5 млн. грн. законодавець не передбачив обов’язковим  організацію тендера.  Однак,  з метою економії та ефективного використання бюджетних асигнувань і пошуку найкращого виконавця міський голова просто зобов’язаний був оголосити тендер.

Відтак,  за мовчазної згоди громади чергові бюджетні мільйони віртуозно перетворились … на сміття.