Сокирянські медики готові до радикальних дій (ВІДЕО)

Ще у понеділок, 2 липня, на нараді з керівниками органів влади району та Сокирянської ОТГ, висловлюючи думку чисельного колективу медиків Сокирянщини, Надія Бабин, заступник головного лікаря Сокирянської ЦРЛ з медсестринства повідомила, що у разі продовження затягування вирішення проблем фінансування лікарні, медики перейдуть до радикальних дій.

Як раніше повідомлялось у програмах радіо «Сок ФМ» та на  сторінках електронного видання «Північно-Бессарабський інформаційний портал», на Сокирянщині критичною є ситуація з фінансування центральної районної лікарні. Нестача коштів спричинена відразу кількома факторами, однак минулими роками, лише завдяки розумінню районної  та обласної  влади вдавалось її вирішувати. У свою чергу керівники міст Новодністровська та Сокирян майже повністю самоусунулись від вирішення цієї проблеми, мовляв, своїх проблем вистачає.

Для забезпечення функціонування Сокирянської центральної районної лікарні у 2018 році необхідно близько 40 млн.грн. Фінансування закладів охорони здоров‘я відбувається за рахунок коштів медичної субвенції, додаткової дотації на енергоносії і коштів додаткових з районного бюджету. Як стверджують фінансисти, наразі з усіх джерел виділено лише близько 75% від потреби. Прогнозована нестача коштів на виплату заробітної плати медикам Сокирянщини становить 4,9 млн. грн.

Наразі складною залишається ситуація з наданням медичної допомоги жителям міста Новодністровськ. З багаторічним функціонуванням Новодністровської міської лікарні медична субвенція для надання вторинної лікарської допомоги перераховувалася в Новодністровськ. На даний час в місті функціонує Новодністровський ЦПМСД, лікарня перебуває в стадії ліквідації, проте субвенція, розрахована на цілий 2018 рік, залишається в Новодністровську, а допомога надається Сокирянською ЦРЛ безкоштовно. Прогнозована заборгованість  міста енергетиків перед ЦРЛ на кінець 2018 року становить близько 2 млн. грн.

Не краща ситуація складається з лікуванням хворих Сокирянської ОТГ. Медична субвенція, яка розраховується на 1 жителя, передається міською радою в повному об‘ємі, це 6 млн. 844 тис. грн.  За 5 місяців 2018 року проліковано 660 сокирянців, на що фактично витрачено 4 млн. 302 тис.грн. В той же час міськрадою передано медичної субвенції 2 млн. 882 тис.грн..

Відтак, як і пропонував раніше заступник міського голови Чорний , Сокринська районна рада розробила та розмістила для ознайомлення проект майбутнього скорочення лікарні.

На велике здивування всіх присутніх знайшов час, щоб зустрітись з медиками, мер Равлик, однак конструктиву в його промовах було мало, як і раніше, він порадив просити гроші у держави:

Крім того, Равлик стверджував, що на попередньому зібранні заступник міського голови Чорний не пропонував  скорочувати персонал лікарні, тож освіжимо пам’ять міським чиновникам, які вже кожен разьбездумно  озвучують все нові власні версії зі світу фантазій:

А найбільше турбувало пана Равлика не те, що над Сокирянською центральною районною лікарнею нависла загроза  масштабного скорочення, а те, що в проекті рішення райради вказано, що оптимізація буде проводитись за пропозицією посадових осіб Сокирянської міської ради:

Наступного дня, 3 липня, в Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Михайла Павлюка, за участю заступника директора Департаменту охорони здоров‘я облдержадміністрації Юрія Лесюка, керівництва району та міст Сокиряни і Новодністровськ.

Під час обговорення було відзначено, що з року в рік районна влада надавала максимально можливу допомогу Сокирянській ЦРЛ, за рахунок місцевих бюджетів сільських рад району. Наразі має бути вироблений механізм                  співфінансування медичної галузі, а головне, як вважають обласні посадовці, має бути розуміння всіх посадових осіб рівня своєї відповідальності за здоров’я людей.

Позиція обласної влади та  розрахунки Департаменту охорони здоров‘я однозначні – Новодністровська міська лікарня не спроможна надавати  вторинну медичну допомогу. Новодністровській міській раді рекомендовано створити ЦПМСД з ліжками денного стаціонару зі збереженням вузьких фахівців, які користуються попитом населення. А медична субвенція з м.Новодністровськ автоматично має передаватись на Сокирянську ЦРЛ, яка надає допомогу всім мешканцям регіону.

Крім того,   перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Павлюк та заступник директора ДОЗ Юрій Лесюк наголосили, що у  зв’язку з недофінансуванням галузі, місцеві ради зобов’язані додатково, понад обсяги медичної субвенції,  здійснювати видатки і на підтримання існування медичної галузі Сокирянщини.