Сокирянський Держлісгосп розвиває вольєрне господарство

У вольєрі Ломачинецького лісництва державного підприємства “Сокирянське лісове господарство” чергове поповнення – тут тепер проживають пара страусів та фазани.

Страуси – птахи екзотичні, тож лісівники облаштували для них відкритий просторий вольєр із вигулом. А для фазанів (їх у нас 2 види – мисливський та сріблястий) звели закритий вольєр, щоб убезпечити їх від диких хижаків.

Також у вольєрі уже 6 років мешкає сімейство диких свиней. Для попередження близькоспорідненого схрещування, з Хотинщини завезли самця. Завдяки вливанню свіжої крові, у стаді покращився загальний стан популяції, молоде покоління зростає міцним та здоровим (на фото).

Для тварин лісівники створили усі умови. Тут і просторі вольєри, і збалансоване харчування та, на радість свиням, болото і ставок. Для народження смугастого потомства навіть облаштоване своє «пологове відділення» – спеціальні хатки, де самки перед найвідповідальнішим моментом можуть усамітнитись.

Загальна площа вольєрного господарства Ломачинецького лісництва складає 6 га. Дикі свині проживають на площі 3,4 га. Також тут мешкає пара благородних оленів родом з Асканії-Нової та пара європейських козуль. Усі види тварин проживають у окремих відділеннях вольєру, де враховані особливі вимоги для кожного з них.

Корми для усіх тварин ДП “Сокирянське лісове господарство” заготовляє власними силами, тому їхня якість висока. Трави для запашного сіна вирощуємо на сінокосах у лісі, а зернові культури – на ділянках сільськогосподарських угідь у складі державного лісового фонду нашого підприємства. У цьому сезоні уже заготовлено 4 тонни сіна, 21 тонни ячменю, 2,7 тисячі кормових віників.

ДП “Сокирянське лісове господарство” і надалі планує розвивати вольєрне господарство з еколого-просвітницькою метою. Для цього біля Ломачинецького вольєру держлісгосп відкрив музей лісу, де можна ознайомитись з історією лісового господарства Сокирянщини. Місце як для вольєру, так і для музею вибрали не випадково поряд з пасікою та дендросадом, в якому ростуть рідкісні та червонокнижні рослини, вони є чудовим просвітницьким комплексом.

 

Володимир ДЗИК,

провідний інженер лісового господарства

ДП «Сокирянське ЛГ»