Сокирянський район найкраще підготовлений до боротьби з інфекцією, спричиненою COVІD – 19

Про стан захворюваності на коронавірус, а також роботу КНП «Сокирянська районна лікарня» Сокирянської районної ради в умовах впровадження медичної реформи йшлося днями на нараді, яка відбулась в районній державній адміністрації за участі голови районної ради Василя Козака та голови районної державної адміністрації Ірини Антонюк.

Як зауважив директор КНП «Сокирянська районна лікарня» Олександр Андрійчук, зняття карантинних обмежень – не привід для того, щоб перестати дотримуватись елементарних санітарно-гігієнічних норм та вимог. За його словами, в районі зафіксовано чергові захворювання громадян на COVІD – 19. Особливістю виявлених випадків є те, що люди не мали характерних симптомів інфекції. Олександр Петрович зауважив, що хвороба досить специфічна і зупинити її неможливо. Небезпечна інфекція для людей, які хворіють на цукровий діабет, онкозахворювання, мають хронічні хвороби та слабкий імунітет.

За словами Олександра Петровича, стан підготовки районної лікарні до боротьби з інфекцією, спричиненою COVІD – 19, кращий ніж в районах області. Аналогічна ситуація з рівнем захворюваності та наданням допомоги пацієнтам. На даний час  лікарі забезпечені необхідним запасом засобів персонального захисту, а також медикаментами, які час від часу поповнюються. В районній лікарні є 12 апаратів штучної вентиляції легень. В березніі їх було всього 6.

Олександр Андрійчук повідомив, що минулого тижня КНП «Сокирянська районна лікарня» було укладено договір з Національною службою здоров’я України. Саме ця служба здійснює виплати медичним закладам за надані громадянам послуги. Кошти, які буде компенсувати НСЗУ лікувальним закладам за принципом «гроші ходять за пацієнтом» – цільові. Це означає, що вони спрямовуються виключно на виплату заробітної плати медикам, придбання ліків та розхідних матеріалів. Утримання та ремонт закладів охорони здоров’я, оплата комунальних послуг, благоустрій території, придбання медичного обладнання та інші витрати – покладаються на місцеві бюджети.

Важливо зазначити, що за кошти, які Національна служба здоров’я спрямовує лікарням на придбання медикаментів, можна купити тільки ті ліки, які вказані у переліку, затвердженому відповідними наказами служби. Тобто, якщо людина отримує медичну допомогу в районній лікарні, то безкоштовно надаються тільки ті ліки, які зазначені в переліку. Переліки з найменуванням медичних препаратів розміщені в кожному відділенні районної лікарні, ліки є в наявності – в достатній кількості. Якщо пацієнт не бажає лікуватись тими препаратами, які затверджені Національною службою здоров’я України, і за які перераховуються кошти, то інші ліки він купує за власні кошти. Такі принципи передбачає медична реформа.

В рамках реалізації реформи охорони здоров’я, районна лікарня наразі надає 8 пакетів медичних послуг: надання хірургічної допомоги дорослим і дітям; надання стаціонарної медичної допомоги при хірургічних патологіях; надання стаціонарної паліативна допомога; надання амбулаторної паліативної допомоги; надання медичної допомоги при психічних поведінкових розладах; надання медичної допомога при пологах; надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою корона вірусом SARS-COV-2. Варто зазначити, що надавати той чи інший пакет медичних послуг може лише заклад, який має відповідне обладнання та умови, і отримав ліцензію. За словами директора Сокирянської районної лікарні, медичні послуги на базі нашої лікарні отримують також і жителі сусідніх районів, зокрема,  Кельменецького.
Наразі, активно проводяться роботи із підготовки відділення гемодіалізу до встановлення медичного обладнання, проходять відповідне навчання фахівці, які працюватимуть у відділення. Окрім того, облаштовується ,згідно законодавчо встановлених санітарних норм та вимог, відділення для встановлення комп’ютерного томографа. За словами Олександра Андрійчука, на території західної України такого рівня апарат є лише 1 – в місті Івано-Франківськ. Варто зазначити, що знімки, зроблені апаратом на предмет виявлення онкозахворювань, будуть розшифровуватись або в місті Івано-Франківськ, або в Ізраїлі.

За домовленістю голови районної ради Василя Козака з клінікою, яка встановлюватиме томограф, обстеження дітей району до 16 років на онкозахворювання буде проводитись безкоштовно.

З відкриттям відділень гемодіалізу та комп’ютерної томографії, районна лікарня отримає ліцензію на надання ще двох пакетів медичних послуг. Тобто, разом в районі буде надаватись 10 пакетів послуг.

Як зазначив голова районної ради Василь Козак, з метою забезпечення населення району якісними медичними послугами вжито вичерпних заходів. Постійно шукаються шляхи поповнення матеріально-технічної бази лікувальних установ, розширення спектру надання медичних послуг. Однак, як наголосив Василь Козак, будь-який медичний заклад, навіть з найкращим обладнанням – просто стіни. Душею лікарні є медики. Основне завдання громади – створити такі умови, щоб молоді фахівці хотіли прийти в наш  район працювати і тут залишитись.