Сокиряни перетворяться на місто фонтанів?

Грандіозне будівництво розгорнулось цими днями в центрі Сокирян. Щодня по вулиці Перемоги кипить робота, контролюють будівельників постійно сам міський голова, або хтось з працівників міської ради. Однак, що будується такими стахановськими темпами,  громаді достеменно невідомо. Ні в пресі,  ні на офіційному сайті міська влада не проінформувала населення про плани зміни вигляду центральної частини міста, хоча мала б провести громадські слухання з цього важливого питання. Через брак інформації серед місцевих жителів та гостей міста «ходили» різні плітки і домисли. Однак,  нещодавно завіса таємниці була привідкрита.

Днями Сокирянська міська рада перерахувала 35 тис. грн. товариству «БАСФОН», зареєстрованому в м.Київ,  за розробку проекту будівництва пішохідного фонтану по вул.Перемоги.  А вже за кілька днів на платформі публічних закупівель «Прозорро» була оприлюднена інформація про укладення договору Сокирянською міською радою з цим самим київським товариством «БАСФОН» на будівництво вищезгаданого об’єкту. Вартість будівельних робіт , зазначених у договорі, –  476 тис. 700 грн. Чи будуть додатково витрачатись кошти на облатування території поряд з фонтаном, чи вони вже включені у кошторис,  достеменно невідомо.

Відтак платникам податків Сокирян новий «ПРОЄКТ» Василя Равлика обійдеться мінімум 512 тис. грн. Всі добре пам’ятають епопею з першим фонтаном, який одиноко красувався на центральній площі міста, а згодом став не потрібний ні владі,  ні комунальникам. Ще один фонтан будівельники подарували місту поряд з будівлею Центральної районної лікарні, проте на його обслуговування необхідні зайві кошти та персонал. До речі, за неперевіреною інформацією,  спорудження ще одного фонтану планується під час реконструкції міського парку.

Враховуючи, що водогін у Сокирянах збудований ще радянською владою, «дихає на ладан», спорудження такої кількості водних об’єктів є досить актуальним.