Солодка зустріч односельців – сербичанці традиційно святкували Медовий Спас

14 серпня, в час  Медового Спаса, або як ще в народі його називають, свято Маковія, після церковної служби до гостинної зали БНТД с.Сербичани завітали односельчани, щоб відзначити спільно радістю цю незмінну в православному календарі дату. Адже православні християни в цей день пригадують сімох братів Маккавеїв, їх матір Соломонію та учителя Єлеазара, які, незважаючи на мученицьку смерть, не відреклися від християнської віри.

Стародавню історію виникнення свята розповіла  директор БНТД Лідія Маковій.

Про традиції святкування в нашому селі, як колись виготовляли букет –«маковійчик» з цілющих трав, квітів та маку,  і як потрібно зібрати корзину для посвячення, з медом та фруктами нового врожаю, поділилася з присутніми Ганна Савівна Бучацька. Вона закликала молодь і діток, які привітаннями розпочали свято, пам’ятати і берегти традиції своїх предків.

Мед на столі-радість у господі. З ним українці відзначають свята, частують гостей, лікують недуги. Тож на запрошення на свято Медового Спаса сім ‘я Стефанків – Михайло та Людмила відгукнулися одразу і завітали з цілою колекцією медової продукції. Вони – професіонали своєї справи, тож    Людмила Григорівна  презентувала продукти бджільництва, поділилася цікавою розповіддю про життя бджіл, розповіла про лікувальні та корисні властивості меду. «З’їдати ложку меду в день – це здоров’я, а дві ложки – це вже їжа», – зазначила вона. Тож  пасічники давали скуштувати різні види пахучого цілющого нектару та щедро пригощали медом запрошених.

Гарні слова привітань зі святом отримали і жителі села, які носять прізвище Маковій.

Чудова пісня “Я малюю синє небо” прозвучала у виконанні Іванки Гангал.

Цікаві розповіді перепліталися з церковними піснями та молитвами у виконанні учасників церковного хору та Любові Онуфріївни Пульбер, адже від сьогодні розпочався Успенський піст. Час молитви, добра, любові і зцілення.

Час спливав непомітно за щирою розмовою. Аромат різнотрав’я переплітався з пахощами меду та вощини, свіжоспечених пиріжків та фруктів.

«Медовий Спас ступає у кожні відчинені двері. Він вривається в серце лункими церковними дзвонами. Він пахне запашним акацієвим медом і розквітає суцвіттями ласкавого зіллячка.

Тож впустіть його в дім разом з Господньою благодаттю і нехай Маковіївські пухкі пиріжечки зберуть родину за столом, нехай у кожній оселі спасівськими чорнобривцями засяє щастя. Нехай медово золотиться дароване Господом добро у радісний день величного Медового Спаса і Маковія» – прозвучали на завершення свята побажання від ведучої – Яни Гангал.

Директор БНТД с.Сербичани

Лідія Маковій