Соціальні працівники Сокирянщини обговорили зміни у програмі надання житлових субсидій на районному семінарі

Днями на базі районного територіального центру надання соціальних послуг на Сокирянщині відбувся семінар за участю  директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Віталія Савкіна з працівниками управління соціального захисту населення райдержадміністрації та сільських рад. Участь в зустрічі також взяли голова райдержадміністрації Петро Бескупський та заступник голови райдержадміністрації Ірина Тарасова.

Відкриваючи семінар, Петро Бескупський зазначив, що в районі будуть вжитті вичерпні заходи задля забезпечення призначення житлових субсидій населенню. В ході  цього практичного заняття обговорено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій населенню та розглянуто ряд питань, що виникають при практичній реалізації цього Положення. Говорили також про зміни до порядку забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

Як зазначив Віталій Савкін, метою прийняття 329-ої постанови Кабінету Міністрів є мотивація населення легалізувати свої трудові відносини, зробити систему призначення субсидій адресною та здійснити верифікацію для можливості впровадження монетизації програми житлових субсидій.

Ще одне питання порядку денного стосувалося внесення змін до процесу забезпечення людей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

Зазначені зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України №238, та покликані фундаментально змінити підходи до питання соціального захисту людей з інвалідністю. Як зауважив посадовець, відтепер відповідальність за роботу з людьми покладається на органи соціального захисту населення, які представлятимуть інтереси осіб з інвалідністю, – вони допомагатимуть людям обирати правильний засіб реабілітації за допомогою нового електронного каталогу, контролюватимуть якість виробу та слідкуватимуть за терміном його заміни на новий.

На завершення   зустрічі директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації наголосив на тому, що в Сокирянському районі налагоджено  процес призначення житлових субсидій, тож є сподівання на належну роботу в даному напрямі  і надалі. Учасники семінару мали можливість поставити питання та отримати відповіді.