Соціальні робітники та їх підопічні суворо дотримуються карантинних норм та правил
IMG_1621

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211 «Про запобігання поширенню на території України корона вірусної інфекції COVID – 19», листа Департаменту соціального захисту населення від 12.03.2020 №01.2-22/1192, протоколів засідань обласної та районної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у зв’язку із загрозою поширення коронавірусної інфекції з 13 березня по 3 квітня почала діяти низка обмежень для громадян району в тому числі.

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виданий наказ від 12.03.2020р. №19-О «Про заходи по попередженню та запобіганню COVID – 19 в структурних підрозділах терцентру».

У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання введено карантин: заборонено доступ сторонніх осіб та призупинено будь-які поїздки жителів відділення. Тут регулярно здійснюють  провітрювання приміщень, проводять дезінфекційні заходи за допомогою кварцування.  Персонал відділення стаціонарного догляду забезпечено дизенфікуючими засобами, одноразовими рукавицями та марлевими пов’язками.

Щодо відділення соціальної допомоги вдома, то соціальні робітники працюють у звичному режимі: виконують свої посадові обов’язки згідно укладених договорів з підопічними.

З метою непоширення коронавірусної інфекції соціальним робітникам заборонено виїзд з своїх населених пунктів, усі вказівки від адміністрації терцентру вони отримують у телефонному режимі.

На початку дії карантину у  зв’язку з фізичною неможливістю отримати захисні маски, соціальні робітники своїми силами (шили маски індивідуально, купували одноразові рукавиці за свої кошти) забезпечували свій захист та підопічних. Наразі вирішується питання повного забезпечення працівників захисними масками, одноразовими рукавицями, дезинфікуючими засобами за рахунок установи та способи передачі їх працівникам у населені пункти.

У відділенні соціальної допомоги вдома  45 соціальних робітників обслуговують  464 громадян похилого віку, які відносяться до найбільш вразливої категорії населення та перебувають у групі ризику.    З них 393  особи – одинокі та 71  – одинокопроживаючі.

З метою уникнення зараження корона вірусом, проведено роз’яснювальну роботу  серед усіх підопічних відділення щодо недопущення сторонніх осіб у свої оселі, окрім соціальних робітників та найближчих родичів. Щоденно потреба у продуктах харчування, медикаментах та засобах особистої гігієни визначається підопічними в межах їхніх фінансових можливостей. Доставка для одиноких осіб здійснюється, як і раніше, соціальними робітниками відділення. Відвідування підопічних відбувається в залежності від їхньої рухової активності згідно укладених договорів              (2-5 разів на тиждень).  Соціальними робітниками проводиться провітрювання житлових приміщень та вологе прибирання. Одинокопроживаючі громадяни згідно договірних умов обслуговуються на платній основі, тому відвідування здійснюється згідно договору один раз на тиждень. Моніторинг щодо захворюваності серед підопічних та соціальних робітників здійснюється щоденно в телефонному режимі. Адміністрація терцентру має тісний телефонний контакт як з соціальними робітниками, так і з підопічними.

У зв’язку з дефіцитом захисних масок у аптеках закуплена значна кількість марлі, з якої швея відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги нашої установи шиє захисні маски з метою забезпечення усіх працівників терцентру.

Питання надання якісних соціальних послуг громадянам похилого віку та інвалідам постійно перебуває на контролі районної влади та територіального центру, особливо у даний період.

У зв’язку з карантином працівники усіх структурних підрозділів терцентру долучені до надання соціальних послуг за принципом одноразового відвідування найбільш вразливої категорії громадян, а саме громадян похилого віку, які не обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома, але опинилися в кризовій ситуації. Вищезазначеній категорії громадян будуть надаватися послуги з доставки продуктів харчування та медикаментів за їхні кошти. Для отримання даного виду послуг громадяни можуть  звертатися за телефоном 2-12-46.

Директор терцентру

Гановська Н.М.