Спекулювати проблемами – справа безчесна

Проблема перспектив подальшого функціонування Сокирянської районної лікарні і справді є досить актуальною, адже вона не залишає байдужим жодного мешканця району, прикладом того навіть є активна участь громадян у організованому нещодавно активістами «Народному віче», що проходило під стінами медустанови, а кількість переглядів репортажу з нього на «Північно-Бессарабському інформаційному порталі» та всіляких спростувань та заперечень у ЗМІ різних рівнів б’є рекорди. Однак прикро, що поодинокі депутати Сокирянської районної ради, посадовці та навіть народні обранці намагаються піднести людську стурбованість та острах, як необізнаність, та бажання прислужити районній владі, до того ж трактувати аспекти реформування медичної галузі беруться навіть досить далекі від медицини особи. Відтак все по черзі.

Нещодавно в мережі Інтернет з’явилось інтерв’ю Сокирянського міського голови з гучною назвою «Сокирянська районна лікарня була, є і буде». Важко не погодитись із заголовком автора, з одним лише уточненням – лікарня була, є і буде не завдяки пану Равлику, а всупереч. До речі, щодо авторства, поважаємо за багаторічну творчість Костянтина Савченка і не сумніваємось в його професіоналізмі. Однак, останнім часом стан здоров’я  Костянтина Костянтиновича значно погіршився, і сам він особисто не раз наголошував на тому , що не в силах справлятись з випуском міської газети. Тому, скоріше за все, справжні автори інтерв’ю з близького оточення мера лише використали ім’я поважного журналіста для розповсюдження свого брехливого дітища.

З самого початку діалогу міський голова авторитетно заявляє, що на проблемі Сокирянської ЦРЛ спекулюють з метою, цитуємо: «заробити на цьому політичні дивіденди і дешевий авторитет», при цьому не називає прізвищ спекулянтів. Логічно продовжуючи думку «равлика», ми можемо припустити, що це має бути хтось з організаторів, або з виступаючих на «Віче». Очевидно інтерв”юїруємий  остерігається конкуренції з боку Ігоря Гангала, Галини Харабари , Віктора Кульчицького або ж учасника АТО Тараса Гайдея? А, можливо, хтось з лікарів мітить в крісло мера, і про це дізнався «равлик» то ж  на випередження засуджує.

Крім того, якби міський голова був присутній на останній  сесії Сокирянської районної ради та на «Народному віче», які проходили на території територіальної громади очільником якої він є,  знав би, що ніхто не акцентував увагу на закритті медичної установи, мова йшла виключно про пониження у статусі  ЦРЛ.  А що до того, що мер «неодноразово говорив на зборах у міській раді», то присутні на цих зборах були здивовані різкою зміною полярності думки міського голови. Ще другого лютого він заявив, що лікарня у Сокирянах буде першого рівня, а окремі її відділення будуть закриті і він підтримує такий проект. Але раптом напередодні «Народного віче» мер ініціював звернення міськради для внесення змін до плану госпітальних округів. Але ж меру не звикати «міняти шапку». В залежності від напрямку вітру почергово він активно брав участь у роботі виборчого штабу Віктора Януковича, а згодом стояв на трибуні місцевого майдану і засуджував дії «злочинної влади», через кілька років балотувався від Партії регіонів у мери, а потім знову виступав проти колишніх однопартійців, і так до безкінечності. Проте –  це на його совісті.

Ще в часи Київської Русі — народні збори, або віче, були вищим органом влади в деяких містах, тож можливо організатори акції протесту не гнались за модою, як стверджує у своєму інтерв’ю «равлик», а через безхребетність місцевої влади у питанні збереження функціонування Сокирянської ЦРЛ намагались довести, що влада таки належить народу.                  Прикро, що мер не може усвідомити те, що всі знають – ніхто нікого не зганяв і не примушував іти на Віче. Жителі Сокирянщини 9 лютого зібрались біля лікарні самі,  для того, щоб відстояти свої права, і якщо не буде реакції на прохання та звернення, вони знову зберуться, і їх буде в рази більше.

По вже відпрацьованій схемі мер «услизнув» від участі у публічній акції, мовляв відрядження, мовляв заплановане. Але ж тим самим міський голова ігнорує своїх виборців, немов боїться. А мав би одним з перших захищати права і інтереси людей, які делегували йому право керувати громадою.  Останнім часом взагалі наш об’єднаний орган місцевого самоврядування нагадує закрите акціонерне товариство – хтось, щось там ніби робить, ніби і кошти виділяються, а куди, для чого, знає лише одна людина. Якщо і проходить звіти про роботу виконавчого комітету ради, то в тісному колі перевірених людей.

Влучно підібрано Равликом порівняння відносин між районною владою та міською, ніби Росії та України. З однією лише поправкою, до сепаратизму закликає міська влада. Вона трактує законодавство, як їй вигідно. Однозначно підтримуємо децентралізацію, тому що зміни потрібні. Але ж  після об’єднання в ОТГ вибрали не царів, а слуг народу.  А відповідно до адміністративно-територіального устрою навіть після утворення нових громад вони все ж  залишаються у складі районів та областей. У нас знедавна Сокирян-Коболчино-град – окрема республіка. А то й удільне князівство…

То ж якнайвлучніше звучать актуальні слова доньки Прометея:

Співці, не вгадуйте, ви, вчені, не шукайте, хто був той цар і як йому наймення: з його могили утворила доля народу пам’ятник …