Співпраця з органам місцевої влади – запорука успішного наповнення бюджету

Днями в залі засідань районної державної адміністрації відбувся семінар-нарада на тему: «Співпраця з органам місцевої влади – запорука успішного наповнення бюджету». В роботі семінару взяли участь: заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області Вадим Комов, перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Маркевич, заступник голови районної ради Олексій Бойко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники організацій, установ району, землевпорядники, бухгалтери та голови сільських рад району,

Відкриваючи захід перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Маркевич відмітив, що саме повнота сплати податків покращує соціально-економічний розвиток району.

В цілому про стан виконання прогнозованих показників по Сокирянському районі за І квартал 2018 року та адміністрування податку на нерухоме майно, відмінні від земельної ділянки, присутніх ознайомила в.о. начальника Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції Альбіна Гладка.

Зокрема, про адміністрування плати за землю юридичних та фізичних осіб присутніх поінформувала в.о. начальника Сокирянського управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Наталя Пижівська. На даний час найголовнішим фактором наповнення бюджету є плата податків за землю. Вона закликала органи місцевого самоврядування постійно здійснювати облік земельних ділянок, що підлягають оподаткуванню, проводити інвентаризацію земель та по можливості підвищити ставку податку на земельну ділянку для того аби збільшити наповнення власних бюджетів.

В свою чергу сільські голови звернулися до представників обласного фіскального управління з проханням щодо сприяння притягнення до відповідальності за не сплату податкових зобов’язань. Адже, нині  чинним законодавством не передбачено засобів впливу органів місцевого самоврядування  на злісних неплатників.

В ході роботи семінару присутні мали можливість поставити питання, які потребують вирішення інстанцій вищого рівня.