У Сокирянах вода забруднена фекаліями (ДОКУМЕНТИ)

В ході епідеміологічного розслідування встановили, що за період з 27.06.2017 по 11.07.2017 всього захворіло 141 людина, зокрема 59 дітей.

Із скаргами у даний період зверталися жителі Сокирян, Новодністровська та 14 сіл району. До інфекційного відділення Сокирянської ЦРЛ звернулися 52 хворих, з них 33 дітей.

Станом на 11 липня у стаціонарі перебуває 19 хворих: 11 дітей та 8 дорослих.

Про це повідомляє Чернівецький обласний лабораторний центр.
За результатами вірусологічного дослідження клінічного матеріалу від 2 хворих на антиген ротавірусу отримано позитивний результат. Також визначено антиген ротавірусу і в пробі криничної води з домашнього осередку.
За результатами лабораторних досліджень 25 проб води, відібраних в м. Сокиряни в період з 5 по 7 липня, встановлено відхилення від вимог санітарних правил ДСанПіН 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам у 23 пробах, по санітарно-хімічним показникам у 19 пробах (5 проб у роботі), та у 1-й пробі по вірусологічним показникам (громадська криниця).
В усіх пробах виявили загальні коліформи, а в водопровідній воді з каптажу «Шипіт» та з вогнищ виявили фекальну кишкову паличку та коліфаги, що є показником свіжого фекального забруднення та наявності патогенних бактерій та вірусів.
По хімічних показниках встановили перевищення допустимих нормативів по амонію в 4 рази та по загальній жорсткості в 1,2 рази, що також підтверджує свіже фекальне забруднення.
Також за цей період дослідили 15 проб криничної вод: 11 громадських та 4 індивідуальних криниці. За результатами бактеріологічних досліджень всі проби (крім однієї індивідуальної криниці з вогнища по вул.Зоряна, 34) не відповідали нормативам щодо загальних коліформ та в одній пробі виявлено антиген ротавірусу.
По хімічних показниках у всіх криницях встановили перевищення допустимих нормативів по загальний жорсткості в 1,4 рази та в двох пробах по окиснюваності в 1,1 рази.
Додатково було відібрано дві проби води з річки Сокирянка до та після скиду стічних вод з каналізаційних очисних споруд міста. За результатами бактеріологічних досліджень річкова вода не відповідає вимогам санітарних правил по індексу ЛКП (лактозопозитивна кишкова паличка).
Хто буде  відповідати?