Стратегія перемоги або Чи є шанси в Сокирянщини мати свого депутата?

204 виборчий округ – це 4 райони (Заставнянський, Кельменецький, Сокирянський і Хотинський) і місто Новодністровськ. Сокирянський, із чотирьох районів,  – один із найменших за чисельністю виборців і логічно припустити,  що кандидату із нашого району не вийти в лідери перегонів, не набрати найбільшу кількість голосів виборців. Але при певних умовах ситуацію  може змінити на нашу користь (а якщо по справедливості, то вже  пора би святкувати і на нашій вулиці).

Які ж це умови:

Перша умова,  це необхідно виборцях проголосувати за одного із місцевих  кандидатів (Ярослава Банчука, Івана Бордюжана, Василя Козака), і тільки за одного з  трьох;

Друга умова – максимальна явка на вибори і визначеність із кандидатом (по нашим обстеженням  24% виборців не визначилися, а 8% не готові прийти на вибори взагалі). Чому так важлива явка? Того, що при стовідсотковій явці достатньо для перемоги, щоб 60% виборців проголосували за одного з кандидатів, а при явці в 70% вже необхідно, щоб за кандидата проголосувало більше 93% виборців, які прийшли на вибори.;
І накінець третя умова – мінімальна кількість голосів за кандидатів із інших районів, і в першу чергу, лідерів перегонів: Максима Бурбака, Володимира Куліша та В’ячеслава Добровольського В.І. та Ноцького О.В.
А чи варто нам, сокирянцям, надіятись, наприклад, на хотинських виборців (Хотинський район найбільший за кількістю виборців) – ні. Там свої кандидати (і їх можна зрозуміти, вони той раз вибрали свого депутата і захочуть на цих виборах теж перемогти) і малоймовірно, що хтось з них проголосує, наприклад, за Банчука Я.А., чи з трохи більшою ймовірністю за Бордюжана І.К.,  і не тільки того, що своя сорочка ближче до тіла. Патріотизм притаманний більшості виборців. Те саме практично і по інших районах.
Відокремлену позицію займає  м. Новодністровськ. Не маючи свого кандидата, (який проживав би в м. Новодністровську), новодністровські виборці (більше 8 тис. виборців) отримали «козирного туза» в виборчому пасьянсі. Передвиборна ситуація складається таким чином, що за кого з кандидатів проголосують новодністровські виборці,– той і стане депутатом. Дуже би хотілося, щоб за нашого, сокирянського. Тому що ми  – найближчі сусіди, тому що багато вихідців з району там працюють та й багато чого нас пов’язує.
Дехто скаже, що це «містечковий патріотизм». Хай так, але краще бути патріотом свого краю, ніж «п’ятою колоною» в ньому.
Прогноз  – справа невтішна, але, як не дивно, на цей раз він в наших руках. Справа за малим – прийти на вибори і проголосувати.
Миру Вам і перемог.
Ф. Блинду, директор Сокирянської ДЮСШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 31 = 38