Субсидії 2018: що змінилося у правилах нарахування
222974

Як повідомляє управління соціального захисту населення райдержадміністрації переважній більшості громадян, які отримують субсидії та є непрацездатні непрацюючі особи, не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, як і раніше державна допомога буде перепризначена  в автоматичному режимі (без необхідності подавати заяву та декларацію до органів соціального захисту).

Постановою визначено, хто належить до непрацездатних непрацюючих осіб, а саме:

• особи, які не досягли повноліття;

• громадяни, які отримують пенсію за віком, або по інвалідності;

• громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

• громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, за рішенням комісії може призначатися одному із членів домогосподарства,  які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому:

• на підставі договору найму (оренди) житла (далі — орендарі),

• індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
• без укладеного договору найму (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

Заяву і декларацію – потрібно буде подати: орендарям житла;  внутрішньо переміщеним особам;  тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб; тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати; тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року; тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги.

    Постановою визначено, кому не призначається субсидія:

1. якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а житлового будинку -200 кв.м.;

2. якщо будь-хто із складу домогосподарства (далі д/г) або член сім’ї особи із складу д/г має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопедів);

3. у складі д/г або у складі сім’ї члена д/г є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи;

4. будь-хто зі складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;

5. органом соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати будь якої послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

6. органом соціального захисту отримано інформацію про наявність у д/г, що одержувало житлову субсидію у попередньому  сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходу  громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Уточнено порядок врахування доходів для деяких категорій громадян. Так для пенсіонерів враховується розмір пенсії за останній місяць періоду врахування доходів.

Якщо раніше працездатна особа без доходів могла отримувати субсидію, то зараз умовою призначення субсидії є наявність доходів в розмірі, не меншому ніж мінімальна заробітна плата, або сплата єдиного соціального внеску в розмірі не меншому ніж мінімальний. Це не стосується осіб, які навчаються, перебувають на обліку у службі зайнятості, отримують деякі соціальні виплати.

Відтепер громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.

Постановою також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409, а саме:

• зменшено нормативи користування послугами для потреб опалення
у разі використання природного газу з 5,0 до 4,5 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.