Сучасний позашляховик «Renault Duster» тепер працюватиме на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини у Селищі

Автопарк сільської амбулаторії у Селищі вчора поповнився новим сучасним автомобілем, яким користуватимуться сімейні лікарі, а в окремих випадках, хворих можна буде доставляти до  медичних закладів вищого рівня.

Службовий транспорт придбали за рахунок державної субвенції, спрямованої на розвиток медицини в сільській місцевості. Вартість одного автомобіля – майже півмільйона гривень. Необхідною умовою придбання було співфінансування 10% вартості місцевою громадою.

Тож уже під час вчорашньої виїзної наради ключі від нового автомобіля вручили працівникам Селищанської амбулаторії. «Renault Duster» – повнопривідний з підвищеною прохідністю, що забезпечить можливість доїзду медиків до найвіддаленіших куточків свого населеного пункту та сусідніх сіл. Варто зауважити, що вже скоро вдасться закупити ще 8 медичних позашляховиків, які будуть розподілені між рештою амбулаторій Сокирянського району.

Що стосується селищанських медиків, то вчора директор КНП «Сокирянський ЦПМСД» Анастасія Заремська вручила їм комплект телемедичного обладнання. Його також закупили за кошти державного бюджету за умови 10-ти відсоткового співфінансування із місцевих скарбниць.

Воно дозволить консультуватися з вузькопрофільними лікарями дистанційно, не виїжджаючи із села. Завдяки сучасним технологіям діагностика стане своєчасною та якісною. Просто з робочого місця місцевий сільський лікар може  радитися з профільними спеціалістами: пульмонологом, ендокринологом, кардіологом, дерматологом та іншими. Комплект оснащений планшетом та відеокамерою, через які передаються всі показники хворого, а також – електрокардіографом, приладом для вимірювання об’ємно-швидкісних параметрів легенів. Є електронний стетоскоп, тонометр, безконтактний термометр, пульсоксиметр, дерматоскоп. Лікарі матимуть у своєму розпорядженні монітор життєво важливих показників, а також апарат для оцінювання рівнів глюкози та холестерину в крові.

Варто зауважити, що амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селі Селище – одна із найкращих у районі. Завдяки зусиллям районної влади, органів місцевого самоврядування та представників підприємництва у лікувальному закладі вдалося створити комфортні умови для селищанців. Світлі, чисті обладнані кабінети, санвузол, стоматологія – все для людей. А ще  ця амбулаторія –  яскравий приклад співпраці органів влади та місцевого бізнесу.

Керівниця фермерського господарства «Світоч-2006» Войняк Марія Євстафіївна – постійний меценат та спонсор усіх соціальних об’єктів рідного села. Вона ніколи не стоїть осторонь проблем своїх земляків. Ось і зараз за рахунок ФГ було відремонтовано частину приміщення сільської амбулаторії, де разом із медиками, представниками влади пані Марія хоче відкрити для людей фізіотерапевтичний кабінет.  У приміщенні зробили гарний, сучасний ремонт, встановили ліжка. У свою чергу,  голова районної ради Василь Козак пообіцяв посприяти у придбанні обладнання для фізіотерапії.

Сучасне устаткування, техніка, кваліфікований персонал, автомобілі вселяють у людей надію, що медична допомога буде вчасною, ефективною, доступною. Тепер у сільських амбулаторіях – ширший та оперативніший спектр послуг, що покращуватимуть самочуття  і підтримуватимуть дух та віру у реформу.

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА